Zavrieť

Porady

vyplnenie tlačiva - hlásenie

Mili poradaci, prosim o radu nakolko som zufala. Prebrala som ucto aj mzdy po jednej zivnostnicke, ktorá nerozlišovala dohodárov od TPP a hlavne nerozlišovala u dohodárov zrážkovú daň do príjmu 5000 Sk. Potvrdenie im dala ako keby mali príjmy vždy nad 5000 Sk. Viem, že do hlásenia dohodári nejdú, ale čo mi poradíte v tomto prípade? Ako mám urobiť to hlásenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    pajong Pozri príspevok
    Mili poradaci, prosim o radu nakolko som zufala. Prebrala som ucto aj mzdy po jednej zivnostnicke, ktorá nerozlišovala dohodárov od TPP a hlavne nerozlišovala u dohodárov zrážkovú daň do príjmu 5000 Sk. Potvrdenie im dala ako keby mali príjmy vždy nad 5000 Sk. Viem, že do hlásenia dohodári nejdú, ale čo mi poradíte v tomto prípade? Ako mám urobiť to hlásenie?
    Dohodári ktorí mali príjem zdanený preddavkovo sa uvádzajú v hlásení za rok 2006.
    Treba popozerať či mal mať niekto zrážkovú daň a bolo by dobré to dať do poriadku. A aj opraviť prehľady za minulý rok.

    pajong je offline (nepripojený) pajong

    pajong
    katkaj Pozri príspevok
    Dohodári ktorí mali príjem zdanený preddavkovo sa uvádzajú v hlásení za rok 2006.
    Treba popozerať či mal mať niekto zrážkovú daň a bolo by dobré to dať do poriadku. A aj opraviť prehľady za minulý rok.

    vdaka, dohodari sice boli zdaneni preddavkovo, ale boli medzi nimi aj zrážkové dane a tie v potvrdeni vobec nie su v spravnom riadku. To bude fuška :-(

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    pajong Pozri príspevok
    vdaka, dohodari sice boli zdaneni preddavkovo, ale boli medzi nimi aj zrážkové dane a tie v potvrdeni vobec nie su v spravnom riadku. To bude fuška :-(

    To bude, ale lepšie to opraviť teraz ako to nechať tak.
    Treba pozrieť aj tie prehľady či dobre vypisovala lebo hlásenie je vlastne súčet prehľadov a malo by to sedieť

    pajong je offline (nepripojený) pajong

    pajong
    tak to musím skontrolovať a poopravovať. Čiže do hlásenia idú TPP a dohody nad 5000 Sk kde bola preddavková daň, no dohody do 5000 Sk so zrážkovou daňou tam už nezahrňujem.
    vdaka ešte raz :-)

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    pajong Pozri príspevok
    tak to musím skontrolovať a poopravovať. Čiže do hlásenia idú TPP a dohody nad 5000 Sk kde bola preddavková daň, no dohody do 5000 Sk so zrážkovou daňou tam už nezahrňujem.
    vdaka ešte raz :-)
    Áno do hlásenia ide len preddavková daň.

    vyplnenie tlačiva - hlásenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.