Zavrieť

Porady

jednoduche uctovnictvo

ahojte, dorobila som danove priznanie kamaratke, je szco, ale mala prijmy aj zo zavislej cinnosti, k danovemu priznaniu prikladam len potvrdenia zo zavislej cinnosti, vsak. A este sa chcem spytat, je potrebne tam udat cislo bynkoveho spojenia, alebo tuto kolonku vyplnat nemusim, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    anabella Pozri príspevok
    ahojte, dorobila som danove priznanie kamaratke, je szco, ale mala prijmy aj zo zavislej cinnosti, k danovemu priznaniu prikladam len potvrdenia zo zavislej cinnosti, vsak. A este sa chcem spytat, je potrebne tam udat cislo bynkoveho spojenia, alebo tuto kolonku vyplnat nemusim, dakujem

    Áno priložíš potvrdenia o príjme.
    Pokiaľ bol nahlásený účet na DÚ ako používaný na podnikanie tak ho uvádzam

    *Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

    Znovuzrodený z popola. *Fénix
    anabella Pozri príspevok
    ahojte, dorobila som danove priznanie kamaratke, je szco, ale mala prijmy aj zo zavislej cinnosti, k danovemu priznaniu prikladam len potvrdenia zo zavislej cinnosti, vsak. A este sa chcem spytat, je potrebne tam udat cislo bankoveho spojenia, alebo tuto kolonku vyplnat nemusim, dakujem
    Píšeš,že je SZČO,potom musíš doložiť s potvrdením od zamestnávateľa aj výkaz o MaZ +výkaz o PaV.
    Ako SZČO by mala mať podnikateľský účet a v tom prípade ho tam uvádzaš.
    Ináč na DÚ uvádzaš každú zmenu,čiže aj zriadenie účtu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anabella Pozri príspevok
    ahojte, dorobila som danove priznanie kamaratke, je szco, ale mala prijmy aj zo zavislej cinnosti, k danovemu priznaniu prikladam len potvrdenia zo zavislej cinnosti, vsak. A este sa chcem spytat, je potrebne tam udat cislo bynkoveho spojenia, alebo tuto kolonku vyplnat nemusim, dakujem
    Vyplnujes DP B, ak uplatnujes pausalne vydavky, prikladas len potvrdenie o prijme od zamestnavatela. Pri skutocnych vydavkoch - vedenie uctovnictva prikladas uctovne vykazy - Vykaz o majetku a zavazkoch a Vykaz o prijmoch a vydavkoch.
    Ak ma ucet zriadeny na podnikanie uvadzas ho na strane 2 DP - ak nebol nahlaseny na DU, cakaj pokutu 2000 sk.

    -------------
    Veronika

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    Vykazy nedokladam, uplatnuje si pausalne vydavky 40% a takto zle som to definovala nie je szco, ale ma pridelene dic na zaklade sprostredkovatelskej zmluvy, ten ucet tam pre pripad napisem

    *Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

    Znovuzrodený z popola. *Fénix
    Si v téme jednoduché účtovníctvo,tak som myslel,že ho aj skutočne vedieš.

    jednoduche uctovnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.