Zavrieť

Porady

Poistné... v daňovom priznaní

Potrebovala by som poradiť pri vypĺňaní daň.priznania (JÚ, SZČO), SZČO bol v r. 2006 PN, uvádza sa v daňovom priznaní, že mu bolo vrátené poistné (od Soc.poisťovne) za obdobie PN + vyplatená PN? Vrátené poistné bolo vlastne Soc.poisťovňou použité na úhradu nedoplatku na poistnom za zamestnancov... Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ivti Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť pri vypĺňaní daň.priznania (JÚ, SZČO), SZČO bol v r. 2006 PN, uvádza sa v daňovom priznaní, že mu bolo vrátené poistné (od Soc.poisťovne) za obdobie PN + vyplatená PN? Vrátené poistné bolo vlastne Soc.poisťovňou použité na úhradu nedoplatku na poistnom za zamestnancov... Ďakujem.

    Vrátené poistné, započítané s nedoplatkom...to zrejme bolo iba zápisom.....interným dokladom by som zaúčtovala vrátenú sumu mínusom z fondov (vrátene poistné SZČO) a plusom do miezd (časť za zamestnancov) a do fondov (časť za zamestnávateľa). Vyplatená PN je príjem neovpl. základ dane.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    ivti Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť pri vypĺňaní daň.priznania (JÚ, SZČO), SZČO bol v r. 2006 PN, uvádza sa v daňovom priznaní, že mu bolo vrátené poistné (od Soc.poisťovne) za obdobie PN + vyplatená PN? Vrátené poistné bolo vlastne Soc.poisťovňou použité na úhradu nedoplatku na poistnom za zamestnancov... Ďakujem.
    Vyplatená PN sa v daňovom priznaní neuvádza.

    Preplatok, ak sa použil na úhradu nedoplatku za zamestnancov, by som účtovala v knihe záväzkov /znížila by som záväzok voči Soc.poist./

    Vlastne by som to zaúčtovala ID na základe listu z poisťovne o tom, že tento preplatok použili na iný nedoplatok v uzávierkových operáciách. /ako zápočet/.

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    [quote=tinaM;420072]Vyplatená PN sa v daňovom priznaní neuvádza.

    A to vrátené poistné, ktoré sa vlastne použilo na úhradu nedoplatku sa v daňovom priznaní uvádza osobitne? Ďakujem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    [quote=ivti;420083]
    tinaM Pozri príspevok
    Vyplatená PN sa v daňovom priznaní neuvádza.

    A to vrátené poistné, ktoré sa vlastne použilo na úhradu nedoplatku sa v daňovom priznaní uvádza osobitne? Ďakujem.

    V DP sa osobitne uvádza iba vrátený preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia ( VIII.oddiel, §8 - riadok 10 ) - ak bol.

    ENEN je offline (nepripojený) ENEN

    ENEN
    V DP sa uvádza nielen vrátené poistné ZP ale aj vrátené poistné SP zaplatené bez právneho dôvodu pozri par.8. Kedže v tomto prípade nebolo vrátené, ale započítané,tak upraviť cez ID ako to bolo spomenuté.

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    [quote=Paula;420185]
    ivti Pozri príspevok


    V DP sa osobitne uvádza iba vrátený preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia ( VIII.oddiel, §8 - riadok 10 ) - ak bol.
    A nedoplatok z ročného zúčtovania zdr. poist. sa v DP uvádza osobitne? Ďakujem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    [quote=ivti;420309]
    Paula Pozri príspevok

    A nedoplatok z ročného zúčtovania zdr. poist. sa v DP uvádza osobitne? Ďakujem.

    Nedoplatok je výdavkom ovpl. základ dane (fondy, resp. poistné) v tom období, v ktorom bol uhradený. Vstupuje teda do účt.denníka priamo (je súčasťou výdavkov §6)

    Poistné... v daňovom priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.