Zavrieť

Porady

Výpoved §63ods.1b),odstupné hneď dopísať k výpovedi?

Dobrý deň.Mám zamestnancov,kt.sa stanú k 31.3.07,nadbytočnými,z dôvodu zrušenia dodávateľskej zmluvy medzi mojou firmou a organizáciou.Kedže nieje možná výpovedna lehota,tak majú nárok na 2-mesačné odstupné.Písomne rozhodnutie som zamestnancom dala.Teraz im dať výpoveď podľa §63 ods.1.b) a hneď im tam aj dopísať,že dostanú odstupné podľa §76ods.5?Alebo ako mám postupovať?Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stefanf Pozri príspevok
    Dobrý deň.Mám zamestnancov,kt.sa stanú k 31.3.07,nadbytočnými,z dôvodu zrušenia dodávateľskej zmluvy medzi mojou firmou a organizáciou.Kedže nieje možná výpovedna lehota,tak majú nárok na 2-mesačné odstupné.Písomne rozhodnutie som zamestnancom dala.Teraz im dať výpoveď podľa §63 ods.1.b) a hneď im tam aj dopísať,že dostanú odstupné podľa §76ods.5?Alebo ako mám postupovať?Ďakujem za rady.
    Prvý krok, zamestnávateľ- výpoveď § 63,druhý, zamestnanec na základe danej výpovede požiada o skončenie PP pred začiatkom VD- získava zákonný nárok na odstupné.

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    Takže zamestnanec musí požiadať,hneď potom ako dostane výpoveď o skončeie PP pred VD.Aj keď je jasné ,že nemôzu mať VD?

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    A ako sa formuluje odstupné?Je na to tlačivo,alebo niečo čo je doklad,že ho dostali?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stefanf Pozri príspevok
    Takže zamestnanec musí požiadať,hneď potom ako dostane výpoveď o skončeie PP pred VD.Aj keď je jasné ,že nemôzu mať VD?
    Zo zákona VD plynie. Buď dvoj, alebo trojmesačná, podľa doby zamestnania vo firme.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    stefanf Pozri príspevok
    A ako sa formuluje odstupné?Je na to tlačivo,alebo niečo čo je doklad,že ho dostali?
    Je to vyplatené v poslednej mzde ako odstupné, neplatia sa z neho odvody, len daň. Nepotrebuješ k nemu nič, len dohodu o skončení pracovného pomeru z dôvodu § 63 odst. 1 písm. a) až c) Zákonníka práce.

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    Prosím ťa, Zita4.Teraz som popletená.Nie náhodou výpoveď podľa §63.ods.1b)?ty si napísala dohodu §63....

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    stefanf Pozri príspevok
    Prosím ťa, Zita4.Teraz som popletená.Nie náhodou výpoveď podľa §63.ods.1b)?ty si napísala dohodu §63....
    Dohodu preto, lebo zamestnanec požiada o skončenie pracovného pomeru dohodou pred začatím výpovednej lehoty. Spíše sa dohoda o skončení PP a ako dôvod sa uvedie ten § 63 ...

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    Rozumiem.takže dohodou podľa§60 z dôvodu §63...Ale vo výpovedi ,kt.im pošlem bude ,že PP im končí k 31.3.2007,však?A oni ma musia požiadať o skončenie PP pred VD.Rozumiem tomu dobre?Ďakujem za všetky rady.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    stefanf Pozri príspevok
    Rozumiem.takže dohodou podľa§60 z dôvodu §63...Ale vo výpovedi ,kt.im pošlem bude ,že PP im končí k 31.3.2007,však?A oni ma musia požiadať o skončenie PP pred VD.Rozumiem tomu dobre?Ďakujem za všetky rady.
    Vo výpovedi by si mal uviesť, že výpovedná lehota je x mesiacov a začína dňom ... Potom si oni požiadajú o skončenie PP dohodou a ty si povinný im podľa zákona vyhovieť a poskytnúť odstupné.

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    Ano už tomu rozumiem ,ďakujem za vyčerpávajúce odpovede.Tak to sa poponáhľam aby sme to všetko stihli.Príjemny deň ,prajem.

    robik je offline (nepripojený) robik

    robik
    Výpoveď zo strany zamestnávateľa nemusí predchádzať žiadosti zamestnanca o uzatvorenie dohody o ukončení pracovného pomeru .... Alebo sa mýlim???
    V mojom poslednom zamestnaní:
    - schválili organizačnú zmenu,
    - začali formálny proces hromadného prepúšťania (úrad práce,...),
    - určili, že som nadbytočný zamestnanec ... mne písomne nič nepredložili, len mi to ústne oznámili (i keď realita bola iná, lebo ja som ich požiadal, aby som sa stal nadbytočným :-) )
    - podal som žiadosť o ....
    - a na druhý deň sme podpisovali dohodu ... (dôvod: organizačná zmena, + odstupné podľa zákonníka a predpisu o odmeňovaní zamestnancov a kolektívnej zmluvy)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.