Zavrieť

Porady

Ako sa to rieši

1)Odberateľ nám zaplatil cez banku o 0,40Sk menej. Ako to vysporiadám v účtovníctve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    aj mne sa to stalo zauctovala son to
    uhrada Fa 221A/311
    uhrada nenej o 0,40 cez id 548A/311 nedanový náklad

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    kacena26 Pozri príspevok
    aj mne sa to stalo zauctovala son to
    uhrada Fa 221A/311
    uhrada nenej o 0,40 cez id 548A/311 nedanový náklad
    Aký nedaňový náklad a prečo? Veď to sú bežné saldokontné rozdiely.Účtuješ priamo na 548-xxx alebo 648-xxx. Výšku takéhoto rozdielu ktorý napr. vždy na konci mesiaca zúčtuješ do nákladov alebo výnosov si určíš v internej smernici.

    -0,40 548/311
    +0,40 311/648

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ešte s dovolením poznamenám a nemyslím, že mimo témy....treba si odberateľov vychovať, ak je to u nich pravidlom (niekedy haliere nedoplatia, niekedy preplatia)....prečo by sme my mali kvôli nim upratovať svoje účty. Ak im to povolíme, nesťažujme sa na stratu času a navyše - šetrime si našu "dušu".

    jana stecova je offline (nepripojený) jana stecova

    mam rada modu,kozmetiku,auta,neznasam nasiliev akejkolvek forme ...viac jana stecova
    Veď predsa nebudem volať zákazníkovi, že má doplatiť 0,40 hal., veď sa to môže stať každému , že sa zmýli. A účtovnícto je od toho , aby sa to zúčtovalo, a až taká robota s tým zasa nie je.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jana stecova Pozri príspevok
    Veď predsa nebudem volať zákazníkovi, že má doplatiť 0,40 hal., veď sa to môže stať každému , že sa zmýli. A účtovnícto je od toho , aby sa to zúčtovalo, a až taká robota s tým zasa nie je.
    prepáč, už tu končím

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    Paula Pozri príspevok
    prepáč, už tu končím
    Ja by som skor suhlasila s paulou, treba im zavolat a vychovat si ich
    Takyto pripad sme mali aj my, stale nam platili o 0.20 halierov menej a na konci roka sme za to dostali riadne "vyzrat" od nasej auditorky... Uctovnictvo je na to, aby sa robilo spravne, ak chces zaokruhlovat, mas to urobit ty, vo fakture a nie odberatel kedy si zmysli

    halmir je offline (nepripojený) halmir

    halmir
    Zaujala ma úvaha o výchove odberateľov,ale čo druhá strana dodávatelia , ktorý si zvykli na zaokrúhľovanie fa na celé koruny ?

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    halmir Pozri príspevok
    Zaujala ma úvaha o výchove odberateľov,ale čo druhá strana dodávatelia , ktorý si zvykli na zaokrúhľovanie fa na celé koruny ?
    Európska únia nás všetkých vychová v zaokrúhľovaní. Ale možno budeme rovnako ústretoví a budeme zaokrúhľovať na celé EUR-á.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.