Zavrieť

Porady

Obcianske zdruzenie

uf...toho by bolo..:-)
Dobry den,
aky mate nazor, ak OZ sa zaobera chovom maciek, robi vystavu a vybera vstupne od vystavovatelov maciek, je to brane ako clenske, alebo vstupne-prijem pre OZ?
Neviem kam to zaradit, ci je to , alebo nie je zdanitelny prijem. Napodobne vstupne od divakov. Vybrate peniaze boli pouzite na klietky , cenu....atd
Dakujem za nazory
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Na OZ sa vzťahuje § 12 odst.3,či ide o zdaniteľný príjem,alebo uzaný vádavok musíte vychádzať zo zák.o dani z príjmu.Aj keď OZ nie je zriadené za účelom podnikania z hľadiska ZDP a vyčíslenia ZD ste považovaný za podnikateľský subjekt.Vstupné je určite pre vás príjem ovpl.základ dane a následne nákup klietok a pod.výdavkom ovpl.zákl.dane.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

urcite to nie je prijem za clenske, clenske je predsa jasne definovane v stanovach ako prijem na urcite obdobie od clenov vaseho zdruzenia...

jednoznacne posudenie prijmov OZ musi vychadzat zo stanov daneho zdruzenia.. tam mate urcene vase neziskove cinnosti a teda aj prijmy z tychto cinnosti su definovane ako nezdanitelny prijem..
0 0
lenka333 lenka333

lenka333 je offline (nepripojený) lenka333

uf...toho by bolo..:-)
hm dakujem za odpovede, ale mam este jeden dotaz, citala som niekde o prepocte P a V koeficientom, kde o tom nieco najdem, alebo kde najdem metodu vypoctu, alebo ci to je treba v OZ
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Na účt.jednotky účtujúce v JÚ,ktoré nie sú založené za účelom podnikania sa vzťahuje opatrenie MF SR č.22 602/2002-92 zo 16.12.2002,ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania.Toto opatrenie bolo doplnené zo dňa 24.11.2004 č.MF/10354/2004-74,skús pohľadať sú tam uvedené postupy účtovania.
0 0
lenka333 lenka333

lenka333 je offline (nepripojený) lenka333

uf...toho by bolo..:-)
dik idem na to
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Najprv si pozri tak ako písala Bendži, ktoré činnosti považuje OZ za hlavné a nezdaňované. Prehodnoť, či nemôžeš všetky príjmy a výdavky spojené s organizáciou výstavy vrátane nákupu klietok, v ktorých zvieratá počas výstavy musia byť za hlavnú, nezdaňovanú činnosť.
Čo sa týka prepočítavania príjmov a výdavkov koeficientom, to sa robí iba keď máš aj činnosti, ktoré sa rozhodneš zdaniť, teda podnikateľské, zdaňované. No a k tomu sa znovu viaža to, žeby si na ne mala mať živnostenské oprávnenie a byť zaregistrovaná na daňovom úrade.
0 0
lenka333 lenka333

lenka333 je offline (nepripojený) lenka333

uf...toho by bolo..:-)
no ved prave to dumam, ci tie prijmy zo vstupneho nie su vlastne prijmy na pokrytie cinnosti, lebo zivnost nemaju, a v stanovach maju napisane, ze fianacne zdroje pre plnenie uloh predstavuju : clenske a zapisne, zisk z podujati poriadanych OZ.(iny bod o financiach nemaju)
zapisne-tam by som zahrnula to vstupne od divakov a aj od vystavovatelov....
chcela som sa ale vyhnut DP, lebo tie prijmy mali asi len 200000, ale s vlhkym okom som zistila, ze mali prijem z reklamy asi 10000.
Naposledy upravil lenka333 : 15.03.07 at 08:13
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Danovemu priznaniu sa asi nevyhnes, ale ak aj mali prijmy z reklamy, ked k nim pridelis cez koeficient naklady, stale si v hranici nezdanitelnych 300 000 sk, takze dan platit nebudu.
0 0
Danona Danona

Danona je offline (nepripojený) Danona

Neviem ,či píšem dobre, no súrne potrebujem poradiť... musí občianske združenie, ak nemalo v minulom roku žiadny pohyb, nevykonávalo žiadnu činnosť, podať nejaké DP?? Alebo stačí odovzdať na daňový úrad čestné prehlásenie o nevykonávaní činnosti?? ďakujem
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

Danona Pozri príspevok
Neviem ,či píšem dobre, no súrne potrebujem poradiť... musí občianske združenie, ak nemalo v minulom roku žiadny pohyb, nevykonávalo žiadnu činnosť, podať nejaké DP?? Alebo stačí odovzdať na daňový úrad čestné prehlásenie o nevykonávaní činnosti?? ďakujem
povinnosť podať, resp. nepodať daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby je riešená v § 41 ods. 1 zákona o dani z príjmov:Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Stačí čestné prehlásenie na daňový úrad.
0 0
Olinečka Olinečka

Olinečka je offline (nepripojený) Olinečka

Neviem, či správne píšem ? Potrebujem poradiť, robím DP OZ, výkaz o príjmoch a výdavkoch je nutné rozdeliť na zdaňovanú a nezdaňovanú činnosť aj keď má OZ príjem do 300.000,- Sk? Do ktorých riadkov DP uvieť príjmy a výdavky? Príjem do 300.000,- Sk je oslobodený od dane, ako vypíšem DP, aby som mala daň.povinnosť o Sk?
0 0
gappa gappa

gappa je offline (nepripojený) gappa

Nase Ob.Zdr. ma v stanovach, ze financne prostriedky tvoria prijmy z:
- clenskych prispevkov
- hospodarskej cinnosti
- dotacii, darov, reklam, propagacnej cinnosti a inych zdrojov.


chcem sa spytat: je prijem z reklamy u nas oslobodeny od dane? Su to prijmy na zaklade zmluvy o reklame pocas trvania sportoveho podujatia ktore organizujeme.
Mozeme mat zriadeny bufet a predavat stravu sutaziacim (nie divakom)pocas podujatia?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Reklama nie je oslobodenym prijmom a na bufet by ste mali mat zivnostenske opravnenie.
0 0
lenka333 lenka333

lenka333 je offline (nepripojený) lenka333

uf...toho by bolo..:-)
Poprosim o vysvetlenie, uctujem teda OZ v JU, softwer MRP/win,
clenske davam ako nedanovy prijem, ale mam zmatok ako budem uctovat urok, dan z uroku, kancelarske potreby-dam to prevadzkovej rezie, alebo kam??
proste mam uplne zakladny problem ako uctovat
precitala som vsetko mozne, ale som iba viac domotana
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

urok - prijem zdaneny zrazkou u zdroja
dan z uroku - dan z prijmu
kancelarske potreby - rezijny naklad ale daj si pozor aby ti davali ako nedanovy naklad
0 0
lenka333 lenka333

lenka333 je offline (nepripojený) lenka333

uf...toho by bolo..:-)
cize ako mozem byt konkretna mam to takto:
clenske-nedanovy prijem
postovne, kanc.potreby, najomne, poplatky v banke, vydavky na rozhodcu-nedanovy naklad
reklama-predmet dane
urok-predmet dane
dan z uroku-nedanovy

ziadne ine polozky tam nemaju, maju len tychto 5 ale aj to mi staci...

este jedna otazka, ako budem robit ten koeficient z reklamy, vydavky na reklamu nemali
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Tá reklama je do výšky 300 000,- Sk?. Ak áno tak žiadny koeficient robiť nemusíš, celý príjem bude oslobodený.
0 0
lenka333 lenka333

lenka333 je offline (nepripojený) lenka333

uf...toho by bolo..:-)
prijem z reklamy je cca10.000, ale uz mi bolo povedane, ze aj keby bol prijem 1,- DP musim podat.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Prosím vás o radu pri účtovaní TJ, ktorá má v stanovách zpísané: TJ je dobrovoľným združením občanov. TJ je organizácia s právnou subjektivitou.. Na svoju činnosť dostáva mesačne od Obecného úradu určitú čiastku, ktorú používa na vyplatenie rozhodcov, nákup potrebných vecí pre hráčov,PHM a pod. Okrem príjmu z obecného úradu má ešte príjem zo vstupného z futbalových zápasov. Nie som si istá ako začať s účtovaním, aké účtovníctvo viesť, preto ak má niekto viac skúseností ako ja, prosím ho o pomoc. Vopred srdečná vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať