Zavrieť

Porady

Pohľadávky na prelome rokov.

Poraďáci kde by ste zaradili v JÚ faktúru za december 2006 vystavenú 15. januára 2007.

Je to pohľadávka roku 2006 vzhľadom na to, že je za služby poskytnuté v decembri 2006

alebo

do roku 2007, lebo až v tom čase bola vystavená faktúra.

V praxi sa u mojich klientov stretávam s tým, že aj číslo faktúry za decembrové 2006 služby dajú z číselného radu roku 2007.

Správne rozhodnutie v tomto smere je dôležité nie len z pohľadu čistoty účtovníctva, ale pri prechode na paušálne výdavky a z poušálnych výdavkov na účtované výdavky ovplyvní základ dene z príjmu dvoch zdaňovacích období.

Ako by ste sa rozhodli Vy.

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Asi to nemalo dopad na DPH, tak by som to dala do pohladavok roku 2006,aj ked je ozaj cudne ze decembrove sluzby sa fakturuju v januari, tak aspon vystav.faktury mohlo byt 31.12.2006, nie? Aj ja sa obcas stretnem s takymto ale ja to mam v ramci DPH, tak podla zakona o Dph.

    lslavik je offline (nepripojený) lslavik

    lslavik
    katarina.j Pozri príspevok
    Asi to nemalo dopad na DPH, tak by som to dala do pohladavok roku 2006,aj ked je ozaj cudne ze decembrove sluzby sa fakturuju v januari, tak aspon vystav.faktury mohlo byt 31.12.2006, nie? Aj ja sa obcas stretnem s takymto ale ja to mam v ramci DPH, tak podla zakona o Dph.
    Mal by som otazku:
    Ja takisto poskytujem sluzby, ale fakturovat ich mozem az po akceptacii odberatelom. To znamena, ze sluzby za 12.mesiac akceptujem az v nasledujucom mesiaci a akceptacni protokol vystavujem takisto az nasledujuci mecsiac. Niekedy dochadza i k viac mesacnemu posunu pri uznani akceptacie.
    Ja povazujem za dodanie sluzby datum akceptacie (nie fyzicke dodanie), pretoze niekto to musi potvrdit, ze je to dodane a akceptacny protokol je povinnou sucastou poskytovanej sluzby. Text Fakturujem za obdobie12/2005 ... si myslim nie je rozhodujuci.
    Rozhodujuci je akceptacny protokol - obdoba dodaciemu listu, ale ten nie som povinny v JU udrziavat. Problem je aj to, dodaci_list sa podpise pri dodani tovaru, ale sluzba sa dodava vopred a potom sa podpise/nepodpise!!!! A je tazko donutit odberatela, aby tu sluzbu akceptoval, pripadne pozaduje opravu a podobne.
    Je to v sulade so zakonom?

    Pohľadávky na prelome rokov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.