Zavrieť

Porady

natiahnuté šľachy a hematóm

Syn má poriadne nakopnutú nohu z futbalu /kotník/. Už piaty deň opuch, natiahnuté šľachy a hematóm. Čo je dobré na takúto boľavú nohu. Bol pri lekárovi, ten mu pichol injektiu, priložil nejakú mastičku a obviazal nohu. Noha je opuchnutá doteraz, je červená, zelená, modrá atď. a bolí. Je doma v kľude. Dávame na ňu aj borievkový krém z Justu, ale nie je to ktoviečo.
Neviete nejaký dobrý recept na boľavú nohu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    čas a kľud..
    ja som po takom menšom úraze členka /iba natiahnuté šlachy, výron, hematón, odštiepnutá kosť a natiahnutá achilovka/ dva roky..a ešte stále ma noha bolí ..hlavne keď je zmena počasia
    na vytiahnutie toho hematómu a horúčky z nohy pomáha obklad z tvarohu
    ten hematóm sa mu bude presúvať od členka do končekov prstov..budú také fajnové čierne..ale ten tvaroh to dosť vytiahne

    eva212 je offline (nepripojený) eva212

    eva212
    Odporúčam obklad zo Švedskych kvapiek, u nás doma ich používam na všetko. Treba nohu najprv natrieť krémom, dať kvapky na vatu alebo vreckovku nato dať igelit a obviazať.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Na hematíom je dobrý heparoid,treba natriť nohu zabaliť igelitom a vydržať pár hodín. Hematóm sa ľahšie vstrebe . Na natiahnuté šľachy treba bandáž elstický obväzom a kľud. Môžu sa dávať vlažné obklady. POčula som, že je dobré aj biele víno - ako obklad.
    Skoré uzdravenie.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ďakujem všetkým, vyskúšame. A bahno z mŕtveho mora nepomôže? Neviete náhodou?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Nemáte skúsenosti? Dosť sa obávam toho hematómu, tak som skôr opatrná.
    Noha bolí ďalej. Asi je to dlhodobá záležitosť.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    kalkulka Pozri príspevok
    Nemáte skúsenosti? Dosť sa obávam toho hematómu, tak som skôr opatrná.
    Noha bolí ďalej. Asi je to dlhodobá záležitosť.
    Bolesť môže pretrvávať aj 14 dní .Opuch ešte dlhšie.
    Niekedy je to horšie ako zlomenina.
    Prajem skoré uzdravenie.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    lubica_02 Pozri príspevok
    Bolesť môže pretrvávať aj 14 dní .Opuch ešte dlhšie.
    Niekedy je to horšie ako zlomenina.
    Prajem skoré uzdravenie.
    Noha bolí ďalej, troška menej, opuch nám už ustúpil. Ale tá čierňava, čo sa objavuje? Včera sme máčali nohu v minerálnej soli na unavené svaly.
    Už to raz mal, ale nie až také strašné. Veď predtým ho kopol "iba" jeden protihráč a teraz dvaja naraz do jednej nohy. Športom k trvalej invalidite.
    A to má iba 19. Ďakujem za želanie.

    natiahnuté šľachy a hematóm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.