Zavrieť

Porady

Danovy bonus v Money S3

Ahojte chcem sa opytat ked robim vyplatu a davam danovy bonus tak mi to dava do kolonky bonus na deti z dane z prijmov a potom mi znizi o tu sumu zaklad dane a potom aj dan je nizsia ale neviem ci je to dobre..
Pracujem v programe MoneyS3.mozno to mam zadane v zlej kolonke..dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    staankaa Pozri príspevok
    Ahojte chcem sa opytat ked robim vyplatu a davam danovy bonus tak mi to dava do kolonky bonus na deti z dane z prijmov a potom mi znizi o tu sumu zaklad dane a potom aj dan je nizsia ale neviem ci je to dobre..
    Pracujem v programe MoneyS3.mozno to mam zadane v zlej kolonke..dakujem za pomoc

    Daňový bonus sa odpočítava už priamo z vyrátanej daňovej povinnosti.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    ano to viem len v programe mi to znizuje inak ako pisete..tak neviem kde moze byt chyba..

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    ak máš v karte zamestnanca zadané vyživované deti, vo mzde sa ti to prejaví v kolónke vyživované deti /ktorá sa nedá prepísať/ a potom v kolónke bonus na deti z dane z príjmov. Ja to mám takto a počíta mi to dobre.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    ano mam to tak ako pises ale mi to pocita takto vo vyplatnej paske:
    dan z prijmov zo základu 5147 Sk z toho 977 Sk
    a podtym mam bonus na deti z dane z prijmov 540 Sk tak neviem ci to je dobre...lebo kolegyna mi povedala ze je to zle...ak tak mi posli na seba cislo ja by som ti zavolala...

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    No a teraz sa pozri na výpočet čistej mzdy, máš tam?:
    Hrubá mzda .......
    - poistné .......
    - tabuľková daň ......
    + daňový bonus 540
    .
    .
    .

    Máš to takto? Ak áno tak je to správne.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    ano mam to tak ako pises ale namiesto tabulkovej dani mamdan z prijmu a nemalo by to byt v tej dani ze nie 5147 ale o tych 540 Sk viac a podtym 540 Sk..a v paske v "dan z prijmu" mi dava v kolonke vyzivovane deti 540 Sk..tak neviem ci to mam dobre...

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Nerozumieme sa:
    jednoduchý výpočet, príklad:
    hrubá mzda 15000
    poistné - 2010
    nezdan.čiastka - 7968
    ZD 5022
    daň - 954
    daň.bonus + 540

    čistá mzda 15000 - 2010 - 954 + 540 = 12576

    dosať si tam svoju HM a sprav si takýto výpočet a musí ti to sedieť s money

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    staankaa Pozri príspevok
    ano mam to tak ako pises ale namiesto tabulkovej dani mamdan z prijmu a nemalo by to byt v tej dani ze nie 5147 ale o tych 540 Sk viac a podtym 540 Sk..a v paske v "dan z prijmu" mi dava v kolonke vyzivovane deti 540 Sk..tak neviem ci to mam dobre...
    Nemáš to dobre zadané na karte zamestnanca - karta vyživovaného dieťaťa - tam máš zadanú sumu 540 v kolónke Suma, ktorá má byť v kolónke Čiastka bonusu...

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    mohla by si mi prosim ta poslat aspon tvoju mailovu adresu by som ti poslala tu vyplatnu pasku aby si sa nato pozrela..lebo tomu co tam pises rozumiem ale mne tam dava este kolonku vyzivovane deti a to mi odrata zo zakladu dane z prijmu..

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Veď som Ti napísala, že to máš zle zadané, zbytočne mi budeš posielať pásku - treba to skontrolovať na karte vyživovaných detí.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    a co v tom pripade ak zadam dieta a nepise mi tam ze vyzivovane dieta. tych 540 SK.a ma normalne narok na dan.bonus

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    a co v tom pripade ak zadam dieta dam tam aj rodne cislo aj vsetko len mi tam nepise ze vyzivovane dieta. tych 540 SK a potom mi to ani netaha do vyplatnej pasky?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    NESMIE TI PÍSAŤ VYŽIVOVANÉ DIEŤA ! To bolo voľakedy, keď ešte nefungoval bonus. Teraz sa zadáva už len bonus.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.