Zavrieť

Porady

Miesto výkonu práce a diety

Chem sa informovať ako mám správne uvádzať miesto výkonu práce pri vysielaní zamestnancov do zahraničia, aby som mohla potom vypočítať diety ?
Miesto výkonu má byť na Slovensku alebo v zahraničí ?

Kto mi vie poradiť ?

Evelka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Evelka Pozri príspevok
    Chem sa informovať ako mám správne uvádzať miesto výkonu práce pri vysielaní zamestnancov do zahraničia, aby som mohla potom vypočítať diety ?
    Miesto výkonu má byť na Slovensku alebo v zahraničí ?

    Kto mi vie poradiť ?

    Evelka
    Čo má zamestnanec uvedené v pracovnej zmluve? Pokiaľ je miesto výkonu práce SR - tak jednoznačne má nárok na diety pri PC do zahraničia. Počíta sa čas pri prekročení hraníc (zo SR a do SR)

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Evelka Pozri príspevok
    V zmluve má uvedené miesto výkonu v zahraničí
    Tak napr.:
    PZ - miesto výkonu Brno - výrobná hala firmy X
    človek pracuje v: Brne - výrobnej hale firmy X
    V tomto prípade nemá nárok na žiadne diety.

    Alebo to máš nejako inak?


    Edit: Beriem späť pôvodný príspevok - vysvetlenie nižšie.
    Naposledy upravil Martin Mocko : 16.03.07 at 08:20

    Evelka je offline (nepripojený) Evelka

    Evelka
    v PZ je miesto výkonu adresa Nemecko nakoľko tam zamestnanec je vysielaný na 3 mesiace na dobu určitú. Za túto dobu mu okrem základnej mzdy vypočítavam aj diety (stravovanie má len ranajky a večere bezplatne) tak mu doratávam diety za obedy a vreckové.
    Podľa teba nemá na to nárok ? ale vyplácaný je predsa na Slovensku.
    Ako to mám teda správne robiť?

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    Zapojím sa.....živnostník má miesto prevádzky - trvalý pobyt. Zároveň má zmluvu... s českou firmou ako dozor pri výrobe v Nemecku. Letenku zabezpečuje a hradí česká firma. "lieta" na 2-3 týždne každý mesiac.
    v ZCP mu nárokujem stravné a vreckové do výšky 40% + ostatné vedľajšie výdavky /taxi.../ Súhlasíte s tým?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    § 13
    Stravné


    (1) Pri zahraničnej pracovnej ceste zamestnancovi patrí za každý kalendárny deň zahraničnej pracovnej cesty za podmienok ustanovených týmto zákonom stravné v cudzej mene. Stravné v cudzej mene je ustanovené v závislosti od času trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky v kalendárnom dni, pričom čas trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky je rozdelený na časové pásma

    a) do 6 hodín vrátane,
    b) nad 6 hodín až 12 hodín,
    c) nad 12 hodín.

    a ešte:

    § 2
    Vymedzenie pojmov

    ..
    ..
    ..
    (2) Zahraničná pracovná cesta podľa tohto zákona je čas pracovnej cesty (odsek 1) v zahraničí vrátane výkonu práce v zahraničí do skončenia tejto cesty.

    Takže by som sa priklonil k tomu:

    Pokiaľ zamestnanec pracuje v zahraniči - patri mu stravne ako pri zahraničnej ceste, i keď má v PZ miesto výkonu zahraničie...

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    machinak Pozri príspevok
    Čo má zamestnanec uvedené v pracovnej zmluve? Pokiaľ je miesto výkonu práce SR - tak jednoznačne má nárok na diety pri PC do zahraničia. Počíta sa čas pri prekročení hraníc (zo SR a do SR)
    A ak je vyslaný napr. na montáž z KE do BA a je tam 3 dni?

    Miesto výkonu práce a diety

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.