Zavrieť

Porady

30%-tná záloha

So zákazníkom sme sa dohodli, že mu budeme fakturovať zálohovou fa zálohu vo výške 30% z ceny tovaru. Zároveň mu poskytujeme zľavu vo výške 13%. Mám problém vystaviť záloh.FA tak, aby z nej bolo všetko jasné, Pretože ak v položkách zadám sumu zodpovedajúcu výške 30%, je táto suma v kolónke jednotková cena, čo nie je pravda, lebo to je len 1/3 z celkovej ceny. V Storware mi poradili, aby som zadala zľavu, ale toto predsa žiadna zľava nie je.(Okrem toho my zľavu poskytuje a teda túto položku aj používame). Zákazník ani nevie z takejto zál.FA vyčítať, koľko vlastne bude celá suma na ostrej FA. Nakoniec som v poznámkach napísala, že uvedená fakturovaná suma je tých 30% z XZ,- Sk, ale vyzerá to hrozne. Pritom aj v príručke užívateľa softu je uvedené : Po dokončení prác sa vystaví konečná faktúra, v ktorej sa preúčtujú zaplatené zálohy. Podľa mňa je veľmi bežné fakturovať zálohu vo výške X% z celkovej ceny. Ako to riešite Vy? Za každý nápad budem vďačná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    V zmluvách máme uvedené v akej výške bude celková hodnota tovaru, zľava a výška zálohy v %. Na zálohovej faktúre uvádzame už len výšku zálohy, ktorú požadujeme od zákazníka.
    Ak nemáš zmluvu, tak kľudne do poznámok môžeš uviesť zákazníkovi o čo ide.... nejaký rozpis. Netreba si to komplikovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.