Zavrieť

Porady

odkúpenie s.r.o.

Zaujímala by ma jedna záležitosť. Po 1. 5. dvaja podnikatelia z členských štátov EÚ odkúpili na Slovensku s.r.o. Pozastavila som sa nad tým (zatiaľ v tejto oblasti nie som dostatočne zorientovaná), prečo bolo pre nich zaujímavejšie odkúpiť a nie založiť si na Slovensko novú s.r.o. Odkúpili existujúce IČO a náplň činnosti bez akejkoľvek inej ťarchy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gaga je offline (nepripojený) gaga

    gaga
    Kúpily obchodné podiely od osôb /FO alebo PO/, ktoré vlastnili spoločnosť. Išlo im o čas a administratívne nároky pri zakladaní novej s.r.o.. Dôležité je, že existujúca s.r.o. nemá "skryté záväzky" o ktorých nevedia.

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Tiež som si to vysvetlila získaným časom. Len som si nebola istá, či v tom nie je aj niečo iné.

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Môžu v tom byť aj práva na činnosť, ktoré by sa pre novú sro ťažko vybavovali, tak je jednoduchšie kúpiť sro aj s týmito právami. faa

    elPi je offline (nepripojený) elPi

    elPi
    Odkúpenie podielov má výhodu aj v tom, že taká spoločnosť už má za sebou nejakú históriu a výsledky, známe meno, je na čom stavať.
    Trebárs pri vybavovaní úverov sa na vás dívajú ináč - s práve založenou spoločnosťou sa väčšinou nebavia, kým nepreukáže aspoň ročné výsledky (pokiaľ nemá nejaký majetok na mimoriadne ručenie).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.