Zavrieť

Porady

odvoz zamestnanca na letisko

Moze si konatel urobit vyuctovanie sluzobnej cesty ked pouzije svoje sukromne auto na to aby odviezol zamestnanca, ktory letel zo Schwechatu na sluzobnu cestu?..a tiez odvoz z letiska ked sa vratil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Môže si dať do nákladov spotrebu za spotrebované PHM a náhradu za opotrebovanie vozidla za každy 1 km jazdy § 19 - daňové výdavky. Je potrebné vypísať aj cestovný príkaz.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    hej, len ja som citala a myslim, ze tu na porade, ze konatel moze ist na sluzobnu cestu len za ucelom vykonu konatelskej funkcie....
    Nas konatel nema prac. zmluvu, nie je zamestnanec...ma len zmluvu o vykone konatelskej funkcie bez naroku na odmenu

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    prosim, ....odbornici na sluzobne cesty, poradte.......

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Je to náklad, ktorý je možné zaúčtovať do nákladov firmy. Je to podobne, ako keby zamestnanec použil napríklad taxík na dopravu na letisko, namiesto taxika ho odviezol konateľ. Zaúčtovanie urobte podľa zákona o cestovných náhradach, konateľ musí doložiť k vyúčtovaniu kópiu technického preukazu, z ktorého bude zrejmé, aká je priemerná spotreba PHM, bude dobre, ak priloží doklad o tankovaní, z ktorého bude možné vyčítať cenu PHM v čase jazdy.

    odvoz zamestnanca na letisko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.