Zavrieť

Porady

vykazovanie preddavkov na poistné

dnes zverejnil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Usmernenie
na stránke http://www.udzs.sk/vestnik.doc si ho môžte prečítať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ... no do mája možno vstrebeme nový zákon o zdravotnom poistení a hybaj na elektronické zasielanie výkazov

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Volala som do Vseobecnej zdravotnej poistovne - ze pripravuju nove vykazy aj tlacovej forme.

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    Zatiaľ som len v rýchlosti prebehla spomínaný vestník, ale hneď ma zarazila 1 vec. A to je, že vo výkaze ku každému zamestnancovi má byť zapísaný nielen preddavok zamestnanca, ale aj preddavok zamestnávateľa.
    Hoci zamestnávateľ má platiť preddavok na poistné vo výške 10% z úhrnu príjmov jeho zamestnancov, započítaných do VZ, dosiahnutých v príslušnom kal. mesiaci a nie preddavok za každého zamestnanca zvlášť. Alebo sa mýlim?

    Indiana je offline (nepripojený) Indiana

    Indiana
    matafe
    Zatiaľ som len v rýchlosti prebehla spomínaný vestník, ale hneď ma zarazila 1 vec. A to je, že vo výkaze ku každému zamestnancovi má byť zapísaný nielen preddavok zamestnanca, ale aj preddavok zamestnávateľa.
    Hoci zamestnávateľ má platiť preddavok na poistné vo výške 10% z úhrnu príjmov jeho zamestnancov, započítaných do VZ, dosiahnutých v príslušnom kal. mesiaci a nie preddavok za každého zamestnanca zvlášť. Alebo sa mýlim?
    Máš úplnú pravdu. Nemám k tomu slov....Keď to má byť z úhrnu, tak je jasné že to nebude sedieť.

    xxUSMEVxx je offline (nepripojený) xxUSMEVxx

    smiesok, ale zodpovedny xxUSMEVxx
    ... mam pocit, že tento zákon zas šil niekto horúcou ihlou a nedomyslel všetky dôsledky pismen, ktoré položil na papier .... mňa zaráža ešte jedna vec, ako zdravotné poisťovne zvládnu chaos, ktorý nastane pri prihlasovaní poistencov, ktorí sa musia prihlasiť samostatne a nie tak ako bolo doteraz, prihlasoval platiteľ poistného ....

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Ja som tiez ohladom preddavku za zamestnavatela zarazila. Uz som sa viackrat aj pytala aj tu na Porade - avsak bezvysledne.

    vykazovanie preddavkov na poistné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.