Zavrieť

Porady

neuhradené fa

U živnostníka evidujem neuhradené fa od odberateľov z rokov 2003-06 v sume 20000,-. Keď som ho vždy koncom roka na to upozorňovala, povedal, že mám to nechať tak, lebo oni to aj tak neuhradia, resp.firma už neexistuje, atď. Čo s týmito pohľadávkami? Budú sa sústavne nabalovať a čo potom o 10 rokov ak sa SZČO rozhodne ukončiť živnosť? Účtuje v JU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Donda Pozri príspevok
    U živnostníka evidujem neuhradené fa od odberateľov z rokov 2003-06 v sume 20000,-. Keď som ho vždy koncom roka na to upozorňovala, povedal, že mám to nechať tak, lebo oni to aj tak neuhradia, resp.firma už neexistuje, atď. Čo s týmito pohľadávkami? Budú sa sústavne nabalovať a čo potom o 10 rokov ak sa SZČO rozhodne ukončiť živnosť? Účtuje v JU.
    Pohľadávky sa musia evidovať.
    Po ukončení živnosti sa zvýši ZD podľa § 17 ZDP.

    EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

    Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac EvaB.
    Dokedy sa musia neuhradené pohľadávky evidovať? Ako ich vysporiadať aby ich daňovník nemusel zdaniť pri ukončení živnosti? Ide o veľmi staré pohľadávky, ktoré už pravdepodobne nikdy nebudú uhradené. A čo s takýmito pohľadávkami pokiaľ chce daňovník prejsť na paušálne výdavky? Podľa zákona by ich mal rok predtým pripočítať k ZD, lebo sa predpokladá, že budú uhradené a mohlo by dôjsť k tomu, že sa z nich odrátajú znova výdavky vo výške 40% paušálu. Nie je to však spravodlivé ak by sa pripočítali k ZD, pretože štát takto daní príjem, ktorý dosiahnutý nikdy nebude. Čo teda s tým?

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Aj my máme vo firme podobné problémy, je tam kopec starych neuhradených faktúr od nasich odberateľov, tiahne sa do este do roku 1999, bývalá uctovnicka si na tom nedala zrejme velmi zálezat a tak sa to roky tahá. Od mnohych firiem vieme, ze uz peniaze nikdy neuvidíme, nedá sa s tým skutočne robit nic? Kto poradí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.