Zavrieť

Porady

Pausalne vydavky a poistne za 12/05

Viem, ze otazka pausalnych vydavkov sa tu uz dost rozoberala, mam vsak jeden dotaz.
Ked si zivnostnik za rok 2005 uplatnoval pri vypocte DzP preukazatelne vydavky a na konci roka 2005 mal zasoby 0,- SKK, pohladavky 0,- SKK, zavazky - len ostatne zavazky- poistne za mesiac 12/05, ktore bolo zaplatene v roku 2006. Za rok 2006 si chce zivnostnik uplatnit pausalne vydavky 40% z uhrnu prijmov. Chcela by som sa opytat, ci je nutne podavat dodatocne danove priznanie za rok 2005 kvoly tym zavazkom za poistne mesiaca 12/05. Ked uplatni tieto pausalne vydavky staci - vypisat Danove priznanie, typ B ( to je jedine co sa odovzda na DU ). Potom si vedie evidenciu prijmov,evidenciu vydavkov na SP a ZP. Co s DHM, ktory kupila v minulych uctovnych obdobiach a este nie je celkom odpisany. V tomto roku ak uplatny pausalne vydavky tak viem ze to zahrna aj ten odpis, uz sa nemoze naviac odpis priratat do vydakov, ale ak napr. DHM bol v sume OC = 40.000,- Doteraz ma odpisanych napr. 35.000,-. Tak v buducom roku da do vydavkov (ak bude uplatnovat preukazane vydavky ) tych 5.000,- (napr. ) alebo ak ma posledny odpis 5000,- a teraz uplatni 40%vydavky tak je tato suma 5000,- v nich zaratana a teda bud.rok budem vykazovat DHM ZC = 0??

A tiez by som sa chcela opytat, ked platil zivnostnik poistne za mesiac 12/06 teraz v januari, ci bude nutne upravovat danove priznanie za rok 2006, ked teraz uplatny pausalne vydavky a potom bude chciet uplatnit preukazatelne vydavky. Alebo ci to je mozne nejako osetrit uz priznani k DzP, aj ked si zivnostnik neni isty, ktory sposob vypoctu na konci roka 2007 pouzije.
Za vasu odpoved a radu vopred velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pausalne vydavky a poistne za 12/05

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.