Zavrieť

Porady

Prejav alergie ? Stretli se sa už s tým ?

Odvčera sa mi po celom tele vyhodili veľké červené fľaky rôzného nepravidelného tvaru,bez púpencov,Necítim sa dobre,som veľmi unavená,stále je mi zima.Zajtra sa chystám síce k obvodnej pani lekárke,chcem sa ale opýtať ,nestretol sa niekto s niečím podobným ? Včera som myslela,že je to alergia,tak som si dala Zodac,ale žiaľ ono sa mi to dnes zväčšilo...
Naposledy upravil Dav : 05.10.10 at 05:11
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

možno rubeola inak ružienka...ak si ju v detsve neprekonala, sprievodné znaky su aj teplota, zimnica
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
suzuka suzuka

suzuka je offline (nepripojený) suzuka

Moze to byt hocico, dobre, ze ides k lekarke. Ja som mala podobny problem - velke cervene flaky, bez pupencov, ale strasne svrbeli - a bola to alergia. Vyvolana cinnostou mojej stitnej zlazy. Zbavila som sa toho az po roku. Drzim palce. :-)
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Činnsosť ŠŽ o.k.,ale rubeola či ružienka, to skôr:U nás to nik nemá,hrozí mi aj hospitalizácia, či ako sa to rieši ?
Naposledy upravil Maňuša : 19.03.07 at 06:59
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

nie, hospitalizícia v prípade ružienky Ti nehrozí, iba keby išlo o veľmi ťažký priebeh. Teraz si nespomínam, či sa to lieči antibiotikami, alebo dokonca bez. Viem, že v detstve je to veľmi ľahký priebeh. Lenže táto choroba je zákerná v tehotenstve, pri ochorení na rubeolu počas tehotenstva sa musí tehotenstvo prerušiť. Preto sa očkujú detičky na rubeolu. Neviem, či aj teraz, ale istý čas sa očkovali len dievčatá...
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ale to mám veľké červené plohy po okrajom šte tmavšie,som zvedavá čo mi zajtra p.doktorka povie.Idem si dačo prečítať o rubeole.Zatiaľ ahoj.
0 0
suzuka suzuka

suzuka je offline (nepripojený) suzuka

Tu je clanok o rubeole, mozno pomoze:

Ružienka (Rubeola)

Spôsobuje ju vírus z čeľade Togaviridae, menší než vírus osýpok. Postihuje výlučne ľudí a prenáša sa vzdušnou cestou.

Odkedy sa začalo s očkovaním detskej populácie proti tomuto ochoreniu, jeho výskyt výrazne poklesol. Infekcia zvyčajne postihuje deti medzi tretím a desiatym rokom života. Hoci ide o vcelku nezávažné ochorenie, vírus môže spôsobiť vrodené poškodenie plodu počas infekcie tehotnej ženy, a preto si zaslúži zvláštnu pozornosť.



Pôsobenie vírusu na postihnutý organizmus sa tiež uskutočňuje v troch fázach:

1.
Inkubačná fáza: tlecia doba bez príznakov, trvá asi dva až tri týždne.
2.
Úvodná fáza: má krátke trvanie (24 – 48 hodín) a prebieha pod obrazom nie veľmi vysokých horúčok, ľahkej nádchy s kýchaním, zápalom spojiviek (konjunktivitída), v niektorých prípadoch sa pridružuje ľahká hnačka. Niekedy sa môžu zjaviť škvrny na podnebí, malé a červenkasté, ktoré majú s postupom ochorenia tendenciu splývať. Najtypickejším znakom tejto fázy je lymfadenopatia (zväčšenie lymfatických uzlín) v oblasti krku, šije a za ušami.
3.
Fáza vyrážky: začína sa vzostupom teploty spolu s objavením sa diskrétnych lézií na tvári, tie sa potom rozširujú na zvyšok tela. U dospelých sú sprevádzané pocitom svrbenia, ktorý sa u detí zjavuje len zriedka. Po dvoch alebo troch dňoch začnú škvrny ustupovať a nastáva celkové zlepšovanie stavu pacienta.


K možným komplikáciám infekcie, hoci zriedkavým, patrí artritída (bolestivý zápal kĺbov postihujúci najmä drobné kĺby prstov, zápästí a kolien) a encefalitída v dôsledku prestupu vírusu do mozgu. Ako už bolo spomenuté, vírus môže spôsobiť vývojové poruchy plodu v prvom trimestri (prvé tri mesiace) tehotenstva, a to najmä počas prvých štyroch týždňov. Medzi možné postihnutia patrí sivý zákal oka, vrodená hluchota a vývojové chyby srdca a mozgu. Z tohto dôvodu je nesmierne dôležité, aby všetky ženy prešli v detskom veku očkovaním proti rubeole. V súčasnosti sa očkovanie vykonáva u detí oboch pohlaví, čo viedlo k výraznému zníženiu výskytu tohto ochorenia.

Liečba je založená na podávaní liekov zmierňujúcich príznaky ochorenia (horúčku, prejavy nádchy). Pri ťažšom priebehu vyrážky je možné pridať do liečby antihistaminiká (potláčajú svrbenie) a kortikoidy (zmierňujú kožnú reakciu). Podobne ako pri osýpkach je vhodné zabezpečiť dostatočnú hydratáciu kože. Pri ochorení tehotnej ženy treba postupovať individuálne; v závislosti od dĺžky trvania tehotenstva, hladiny protilátok proti vírusu u tehotnej je potrebné po komplexnom zvážení rozhodnúť o podaní protilátok proti vírusu alebo pacientke navrhnúť prerušenie tehotenstva.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ďakujem za rýchlu odpoveď,od včera sa mi tie červené fľaky riadne zväčšili po celom tele,na tvári nie.Ozvem sa,keď sa vrátim od p.doktorky.Zatiaľ sa majte.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ako som dopadla ? Obvodná lekárka ma poslala ku kožnej, jej sestrička ma nezobrala,že majú veľa ľudí čakajúcich,objednaných a detí,že sa mám objednať! Nepomohlo ani tvrdenie,že ide o akútne vyšetrenie,ktoré je potrebné k tomu,aby moja obvodná p.doktorka stanovila liečbu. Tak som sa teda k mojej lekárke vrátila, tá síce bola zaskočená, ale povedala,že v mojom prípade ide skôr o nejakú alergiu,pichla mi hydrocortison,dala sumamed a zodac a poslala ma domov s tým,že zajtra sa mám prísť ukázať. Zatiaľ ale nevidím žiadnu zmenu k lepšiemu. Uvidím ako dopadnem zajtra,no nie je to sranda,lebo tie červené mapy sú veľmi rozsiahle,nemajú žiadne púpence,sú hladké a nepravidelne ohraničené. Tak zatiaľ sa majte,keby náhodou sa mi zajtra podarilo nájsť nejakého kožného lekára,ozvem sa Vám ako som dopadla.i
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A nemôže to byť napríklad zo stresu?
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Ja som mala takéto problémy v novembri. Tiež som sa obávala rubeoly, ale lekárka ma upokojila, že o rubeole teraz ani nechyrovať. Mala som to po ATB, žlčníkových záchvatoch a následných prísnych diétach.....Po dithiadene to prešlo.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Maňuša Pozri príspevok
Ako som dopadla ? Obvodná lekárka ma poslala ku kožnej, jej sestrička ma nezobrala,že majú veľa ľudí čakajúcich,objednaných a detí,že sa mám objednať! Nepomohlo ani tvrdenie,že ide o akútne vyšetrenie,ktoré je potrebné k tomu,aby moja obvodná p.doktorka stanovila liečbu. Tak som sa teda k mojej lekárke vrátila, tá síce bola zaskočená, ale povedala,že v mojom prípade ide skôr o nejakú alergiu,pichla mi hydrocortison,dala sumamed a zodac a poslala ma domov s tým,že zajtra sa mám prísť ukázať. Zatiaľ ale nevidím žiadnu zmenu k lepšiemu. Uvidím ako dopadnem zajtra,no nie je to sranda,lebo tie červené mapy sú veľmi rozsiahle,nemajú žiadne púpence,sú hladké a nepravidelne ohraničené. Tak zatiaľ sa majte,keby náhodou sa mi zajtra podarilo nájsť nejakého kožného lekára,ozvem sa Vám ako som dopadla.i
Som fakt zvedavá ako si dopadla. Mimochodom toto je fakt vrchol nášho zdravotníctva. Normálne im je jedno, čo bude s človekom. Zažila som niečo podobné na vlastnej koži. Veľmi ti držím pršteky aj na nohách, aby si sa z toho čím skôr dostala a hlavne našla dobrú a ochotnú odborníčku/ka/.
Ale v tvojom probléme ti príliš neviem poradiť. Dali ti antihistaminiká, malo by to ustúpiť, ak je to nejaká alergická reakcia, ale to teda fakt neviem v tvojom prípade. Dcéra mala niekedy veľké nepravidelne ohraničené fľaky, ktoré boli v prostriedku skôr svetlé a bola to vraj alergia na nové šaty. Odvtedy niečo nové vždy najprv preperiem, až tak to oblečieme. Ozvi sa ako si dopadla.
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

huf, tie tvoje priznaky to mze byt hocico...
ja typujem skor - Boreliozu. nebola si postipana kliestom?
lebo.: tie cervene flaky by mohly byt tzv. erithema chronikum migrans //- cervene flaky behajuce po celo tele -//
a ta unava jakbysmet..

ale dojalo ma stanovisko lekarky a jej sestricky... na slovesnku to je tak
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

Napadlo ma presne to isté. Nemohla by to byť boreliosa ? Bolesti kĺbov, svalov? Je mi ľúto, že miesto toho, aby sa k Tebe správali lekári s patričnou starostlivosťou, musíš si zháňať info sama. Držím palčeky, nech sa to zlepší....
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Pred 4 rokmi som mala niečo podobné, ale mala som asi väčšie šťastie
na kožnú doktorku. Neviem žiaľ latinský názov choroby, ale určite viem
príčinu....niekoľkonásobné prechodenie chrípok a celkovo oslabený organizmus.
Dala mi na to nejaké lieky a mastičky a po týždni to bolo preč. Držím Vám palce.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Dnes ráno som naštartovala opäť ku kožnej lekárke,keďže som tam bola prvá,dostala som sa na poradie o 11.55 hod.Predomnou boli všetko objednaní pacienti,ktorí postupne prichádzali.Až neskoršie som zbadala na dverách veľký nápis "za objednávku 100,- sk".Škoda,keby som si to včera prečítala tak by ma asi vyšetrili za tú stovku.Budem to aj tak musieť využiť pri najbližšej kontrole o 7-10 dní ! Pani doktorka sa mi pozrela iba na fľaky na ruke,nepozrela sa na celé telo.Ozaj, po včerajšku mi červené mapy trošku ustúpili,ale kým som sedela v čakárni pribudlo mi mnoho ďalších. Tak ma pri tom čakaní napadlo,že keď som nalačno,k mojej obvodnej je to iba poschodie,tak som zabehla k nej aby mi zobrala krv na vyšetrenie.Urobila to s pochopením.No a kožná lekárka mi povedala,že je to alergia,že zatiaľ sa nevie načo,aby som sa doma testovala,nejedla ovocie,malá fyzická záťaž,atď a dala mi lieky :prednison 20,zodac a masť beloderm.A mám prísť na tú spomínanú kontrolu.Diagnóza v náleze sa neuvádza.Medzitým som zistila,že prvé výsledky krvi sú : zvýšená sedimentácia.Tie mapy sa mi tvoria s intenzitou väčšinou v noci alebo ráno, k večeru ustupujú.Nikdy som nebola na nič alergická , a preto som z toho vedľa.Ešte šťastie,že to nemám na tvári.Píšem Vám to preto,že možno sa s podobným prípadom v budúcnosti môžete stretnúť a možnože to niekomu pomôže.Ako to bude pokračovať ďalej,dám Vám vedieť.Zatiaľ sa majte a ďakujem za pochopenie.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Nemala si v blízkej minulosti teploty, ktoré si neliečila? No ja by som bola z toho nešťastná hlavne z prístupu lekárky.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

mne sa objavili takéto fľaky, keď som mala hnisavý vačok na zube, zub ma nebolel, nevedela som o tom, vtedy ma obvodná lekárka poslala na komplexné vyšetrenie, začalo to chvalabohu zubárom, a ten zistil hnisavý vačok, zub vyšiel a fľaky zmizli - vysvetlenie lekárky - zápal sa šíril krvou po tele a organizmus takto reagoval- nemusí to byť len zo zuba vraj z hocakého neliečeného zápalu a ešte keď je oslabený organizmus .... jedno s druhým. na prečistenie krvi je dobrý aj žihľavový čaj ...
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

dodávam, že ešte raz som mala takéto veľké fľaky - vyjadrenie lekárky - skolaboval mi imunitný systém vďaka mojej práci - veľa stresu,málo oddychu, vtedy som reagovala na všetko, rodina vravela že aj na ľudí ...lekárka mi vtedy povedala, že je to výstraha môjho organizmu, že už nevládze....nepomohli žiadne lieky .... musela som zmeniť zamestnanie, zmeniť prístup k práci - že nenarodila som sa len preto aby som pracovala kým nespadnem od únavy, že mám aj rodinu, že naozaj všetko nemusím urobiť dnes, naučila som sa oddychovať pila som žihľavový čaj a po roku sa to stratilo. Avšak ak mám viac stresu, večer sa mi objaví menší fľak na čele a ja sa znova pozastavím, že mám deti...a že mám dve spolužiačky, ktoré ako tridsiatničky prekonali mozgovú porážku...
a za to mi tá práca nestojí...
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Teploty nezvyknem mať ani pri chrípke. Nakoniec dobre,že som si dala urobiť odber krvi,myslím si,že už zvýšená sedimentácia niečo naznačuje...Stále si nemyslím,že je to záležitosť alergie,hoci kožná lekárka mi tvrdila,že alergia sa v tele hromadí a až po istom čase sa vynorí.No uvidíme,tie fľaky nemám len tak z ničoho nič.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

niekto tu spomínal, že rubeola sa už nevyskytuje. Upokojím vás, v našej škôlke ano... Samozrejme, nechcem tým tvrdiť, že by to mala byť rubeola.
Alergia je riadny prevít, u mňa sa alergia prejavila chronickou nádchou, čo vyústilo do chronického zápalu dutín, vytvorenia polypov v dutinách a následnej operácie... Na alergiu pozor
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať