Zavrieť

Porady

telefon

Ahojte, potrebujem poradiť. SZČO má 2 mobilné telefony na firmu, jeden dávam do réžie a druhý do osobnej spotreby. Ako vyčíslim záväzky - zostali mi 2 neuhr. fa- 1 ako szčo a druhá ako os.spotreba, spočítam všetky záväzky alebo vyčlením, čo má na os. spotrebu. A je potrebné evidovať faktúru, ktorá ide na os. spotrebu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak ten druhý používa na súkromné účely , tak neúčtuješ o záväzku .Ak ho uhradíš cez podnikateľský účet , vtedy účtuješ o výdavku neovplyvňujúcom ZD - osobná spotreba bez spárovania záväzkov ,nakoľko je to súkromná platba a fa .


    Ak sa jedná o súkromné používanie mobilu a súkromnú fa ........vylúčiť zo záväzkov .

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Faktúra je na firmu, ale používa sa na súkromné účely, ja som to účtovala ako osobnú spotrebu, ale evidovala som v záväzkoch. Takže odrátam tú sumu od ostatných záväzkov a vyčíslim vo výkaze záväzkov bez toho?

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Lenže ked nezaevidujem obidve fa do záväzkov, tak potom platia sa naraz obidve, tak potom platba bude rozúčtovaná - réžia a osobné?

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ale musí byť zaevidovaná aj tá čo je na firmu, ale ju používa súkromne, ako výdaj na osobnú spotrebu? Alebo nemusí byť v záväzkoch vôbec?

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Prosím odpovedzte, musí byť zaevidovaná v záväzkoch aj tá čo je na firmu, ale používa sa súkromne?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    sybila3 Pozri príspevok
    Prosím odpovedzte, musí byť zaevidovaná v záväzkoch aj tá čo je na firmu, ale používa sa súkromne?
    Nemusí byť zaevidovaná,ak je na súkr.účely,pretože ak nebude uhradená tak sa ti prejaví ako záv.ale ten sa netýka tvojej činnosti.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Ja mám otázku - ak podnikateľ používa 50% z tel.linky T-com na podnikanie a 50% súkromne, pričom nie je faktúra písaná na IČO a uhrádza túto faktúru z podnikateľského účtu - eviduje sa aj v knihe faktúr, keďže nie je na IČO? Pri úhrade účtujem 50% VOZD a 50% VNZD.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Orsz Pozri príspevok
    Ja mám otázku - ak podnikateľ používa 50% z tel.linky T-com na podnikanie a 50% súkromne, pričom nie je faktúra písaná na IČO a uhrádza túto faktúru z podnikateľského účtu - eviduje sa aj v knihe faktúr, keďže nie je na IČO? Pri úhrade účtujem 50% VOZD a 50% VNZD.
    Ak faktúru účtuješ VOZD /teda aj keď čiastočne/ a tiež ju aj uhrádzaš z podnikateľského účtu, tak ju treba dať aj do knihy faktúr avšak problém je v tom, či obhájiš účtovanie do VOZD vo výške 50 % bez toho, že budeš mať podrobný výpis hovorov. Paušálne len tak si to rozdeliť, to by ti nemuselo prejsť pri daň. kontrole. Ale ak si to podnikateľ obháji, môžeš tak účtovať.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    cloe Pozri príspevok
    Ak faktúru účtuješ VOZD /teda aj keď čiastočne/ a tiež ju aj uhrádzaš z podnikateľského účtu, tak ju treba dať aj do knihy faktúr avšak problém je v tom, či obhájiš účtovanie do VOZD vo výške 50 % bez toho, že budeš mať podrobný výpis hovorov. Paušálne len tak si to rozdeliť, to by ti nemuselo prejsť pri daň. kontrole. Ale ak si to podnikateľ obháji, môžeš tak účtovať.
    Ďakujem Cloe. Ešte to upresním - dávam do nákladov 50% len z používania internetu - zo stáleho poplatku mesačne. Inak ostatné ako hovory, a mesačný poplatok za linku dávam VNZD. Používanie internetu nie je problém obhájiť, nakoľko podnikateľ komunikuje cez e-mail, používa internet-banking, a využíva internetové služby pre svoju činnosť. Faktúra sa nedala na IČO hlavne kôli internetu - pre podnikateľov je výrazne drahší internet, než pre súkromné osoby.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Orsz Pozri príspevok
    Ďakujem Cloe. Ešte to upresním - dávam do nákladov 50% len z používania internetu - zo stáleho poplatku mesačne. Inak ostatné ako hovory, a mesačný poplatok za linku dávam VNZD. Používanie internetu nie je problém obhájiť, nakoľko podnikateľ komunikuje cez e-mail, používa internet-banking, a využíva internetové služby pre svoju činnosť. Faktúra sa nedala na IČO hlavne kôli internetu - pre podnikateľov je výrazne drahší internet, než pre súkromné osoby.
    Ja osobne myslím, že toto sa dá obhájiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.