Zavrieť

Porady

Účtovanie zápočtov

Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu ako sa v jednoduchom účtovníctve účtuje v peňažnom denníku o zápočte pohľadávok a záväzkov. Musí sa to účtovať ako o nepeňažnej operácii v peňažnom denníku alebo stačí len v knihe záväzkov a pohľadávok poznačiť úhradu faktúr.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    JSJP Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcem Vás poprosiť o radu ako sa v jednoduchom účtovníctve účtuje v peňažnom denníku o zápočte pohľadávok a záväzkov. Musí sa to účtovať ako o nepeňažnej operácii v peňažnom denníku alebo stačí len v knihe záväzkov a pohľadávok poznačiť úhradu faktúr.

    Ďakujem.
    Účtuje sa to cez ID ako nepeňažná operácia.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Zapísať v knihe pohľadávok a záv.ako nepeňažnú operáciu,a ID odpísať v knihách úhradu-zápočet.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    JSJP Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcem Vás poprosiť o radu ako sa v jednoduchom účtovníctve účtuje v peňažnom denníku o zápočte pohľadávok a záväzkov. Musí sa to účtovať ako o nepeňažnej operácii v peňažnom denníku alebo stačí len v knihe záväzkov a pohľadávok poznačiť úhradu faktúr.

    Ďakujem.
    Ja len doplním.
    Musíš o zápočte účtovať aj peňažnom denníku, aby Ti to vstúpilo do výdavkov a príjmov ovplyvňujúcich /alebo neovplyvňujúcich/ základ dane

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ja to robím takto. Ke´d dostanem listom, že dodavateľ, odberateľ súhlasí so zápočtom pohľ. a záväzkov. V evidencii pohľ. a záv. si znížim pohľ.a záv. o započítanu sumu dňom súhlasu, alebo podpisu vzájomného započítania. Týmto sa mi pohľ.a záv. znížia.
    K 31.12. na základe ID uz. úpravou účtovania si dám započítanú pohľadávku do príjmov a závazok do výdavkov, pričom to mám i v PD, Uz. úpravou to robím preto, že mi nedošlo pri zápočte k toku PP pohľ. a záv. (nemám to na BU, ani som nedostala cash)

    Účtovanie zápočtov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.