Zavrieť

Porady

Prechod z jednoduchého na podvojné

Ahojte,chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s prechodom z jednoduchého na podvojné? Začínam byť z toho zúfalá? Jednoduché robil niekto iný a ja mám teraz prejsť na podvojné. Riadim sa Opatrením MF 21 378/2003-92, ktoré bolo doplnené 25814/2006-74 tu sa zmenili len účty 581na548 a 681 na 648. Viete niekto o nejakých iných materiáloch bola by som veľmi vdačná. Pretože v opatrení sa píše napr. o účtovaní o pohľadávkach /odberateloch/ ako 491/648 ale poradca ,ktorý rozoberá dané opatrenie účtuje tieto pohľad. ako 311/648 .
Neviem sa z toho vymotať.
A ešte sa chcem opýtať v jednoduchom účte sa vo výkaze majetku a záväzkov zarátava do záväzkov aj DPH za posledný štvrťrok 2006 aj ked bola zaplatená v roku 2007, Daň z príjmov a nevyplatené mzdy a pod...?
Lebo ten predchádzajúci účtovník to tam nedal a nejak sa mi to nezdá.
Dakujem za každú odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivička je offline (nepripojený) ivička

    ivička
    Chcela by som Ti pomôcť, ale veľmi nestíham, ja som prechádzala z JU na PU v 2006, moja predchodkyňa dala do záväzkov len DPH a poisťovne, ale či to bolo dobre neviem, ja som dala mzdy a daň z príjmu v roku 2006. Ozvem sa trochu neskôr, keď budem mať viac času

    makika je offline (nepripojený) makika

    makika
    Budem veľmi veľmi vďačná. On dal do záväzkov len úver, leasing a záväzky z obchodného vzťahu, všetko ako dph, mzdy atd tam nedal.Je to veľká chyba to danové už je podané. Veľmi rada počkám až budeš mať čas.Dik

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    Práve si tu pozerám opatrenie MF 25814/2006-74, ktoré nadobúda účinnosť od 1. januára 2007, tzn., že účty 581 a 681 sa nahrádzajú účtami 548 a 648 pri prechode z roka 2006 na 2007 (takže prechod 2005 na 2006 sa účtujú zmeny ešte na účty 581 a 681. Dúfam, že tomu chápem správne

    Makika, k uvedenému ešte vydalo daňové riaditeľstvo usmernenie.

    Prechod z jednoduchého na podvojné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.