Zavrieť

Porady

Preddavok v cudzej mene

Chcela by som sa spýtať akým kurzom sa prepočítava, keď sa poskytne preddavok napr. 17.2 - 500 eur - 17000,- Sk - dali sme preddavok, faktúra - datum dodania 20.02. - 500 - 17500, ktorá suma mi ide do nákladov keďže v JÚ kurzové rozdiely mi nevznikajú . Ďakujem. Aďa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Do peňažného denníka sa naúčtuje zaplatená suma 17 000,- , ktorá bude výdavkom ovplyv.základ dane. Zaplatený preddavok sa potom preúčtuje k faktúre a v zniknutý kurzový rozdiel sa vyrovná ručne len v knihe závazkov.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ja si myslím, že ak sa jedná o preddavok ako o zálohu, tak je to VNZD k 17.2. a na základe DF k 20.2. bude preddavok preúčtovaný ID ako VOZD (podľa povahy)

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ekopo Pozri príspevok
    Ja si myslím, že ak sa jedná o preddavok ako o zálohu, tak je to VNZD k 17.2. a na základe DF k 20.2. bude preddavok preúčtovaný ID ako VOZD (podľa povahy)
    No áno, ale po preúčtovaní zálohy k fa, do daň.výdavkov vstúpi suma 17 000,-

    Preddavok v cudzej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.