Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2006

Prosím o radu , neviem ako mám vypísať hlásenie na r. 1 v 1-časti mám zrazené preddavky vo výške 455Skk, na riadku 3-vrátené prepl. na dani z predch. obdobie z r. 2005 vo výške 857Skk-neviem ako to mám dokončiť keď na r. 5 mi vychádza -402Skk čo s tým ďalej pomôžete? Dík
Usporiadat
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Vrátené preplatky môžu byť len do výšky zrazených preddavkov.
Zvyšnú sumu ste si mali vyžiadať z DU.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tak ti vychádza pri súčte 1/4-ročných prehľadov?
0 0
Mlynčeková Jana Mlynčeková Jana
ano, a teraz si môžem vyžiadať tie preplatky? čo s tým keď je to tak
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Aj v štvrťročných prehľadoch sa uvádzajú vrátené preplatky do výšky zrazených preddavkov. Ak ste mali sumy vyššie prehľad nebol správne vypísaný.
Áno môžete požiadať o vrátenie preplatkov z roku 2005, o ktoré ste si nemohli znížiť zrazené preddavky.
0 0
Mlynčeková Jana Mlynčeková Jana
Prehľady boli vypísané myslím správne na r. 3 v prehľ. som za rok 2006 odčítala prepl. v tej istej výške ako r. 1, ak na ten riadok 1 a 3 napíšem v hlásení tú istú sumu 455 tak ostatné riadky budú 0? Dík za radu
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Áno, ostatné riadky sú 0,-. Hlásenie za rok, je vlastne súčet prehľadov.
0 0
Mlynčeková Jana Mlynčeková Jana
Ďakujem za radu.
0 0
Ala100 Ala100

Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

Robim hlasenie o vyúčtovanie dane z príjmu zo závislej činnosti. Mali sme zamestnanca, ktory u nas najprv robil na dohodu a potom sme ho zamestnali v hlavnom pracovnom pomere. Mam ho v hlaseni napisat do dvoch koloniek, alebo staci do jedneho?? Dakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

V hlásení sa neuvádzajú zamestnanci na dohodu ak mali zrážkovú daň. Ak mal na dohodu preddavkovú, spočítaj sumy a uveď do jednej tabuľky.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Prosím Vás a akým spôsobom zúčtujem zrážkovú daň za rok 2006? Iba podaním mesačných oznámení? Netreba na DÚ doručiť menoslov zamestnancov u kt. bola zrazená daň?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ninna Pozri príspevok
Prosím Vás a akým spôsobom zúčtujem zrážkovú daň za rok 2006? Iba podaním mesačných oznámení? Netreba na DÚ doručiť menoslov zamestnancov u kt. bola zrazená daň?

Netreba nič naviac posielať za r. 2006 ohľadom zrážkovej dane.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ďakujem.
Moja správkyňa dane ma pred mesiacom dezinformovala že zamestnancov so zrážkovou daňou uvediem v hlásení.Ako som sa dočítala na porade tak v hlasení sa uvádza iba preddavková daň a tak isto aj v prílohe III.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ninna Pozri príspevok
Ďakujem.
Moja správkyňa dane ma pred mesiacom dezinformovala že zamestnancov so zrážkovou daňou uvediem v hlásení.Ako som sa dočítala na porade tak v hlasení sa uvádza iba preddavková daň a tak isto aj v prílohe III.
No, môže byť aj taký prípad, kedy mal zamestnanec preddavkovú aj zrážkovú daň v závislosti od príjmu v jednotlivých mesiacoch (napr. starobný dôchodca, ktorý nemá podpísané Vyhlásenie)......a vtedy sa ti aj v Hlásení "objaví".
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Prosím Vás o radu, sme s.r.o., zamestnanci mali v roku 2006 minimálne mzdy, teda žiadne preddavky na daň, daňový bonus sme vyplatili a následne od DU vyžiadali v sume 5940,- Sk.
v riadku 5 mám 0,-
v riadku 6 mám -5940,-Sk
v riadku 7 mám dať -5940,- Sk?
v riadku 8,9 mám 0,-
v riadku 10 -5940,- Sk?
Vopred veľká vďaka neviem či tam môžu byť sumy s mínusom.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás o radu, sme s.r.o., zamestnanci mali v roku 2006 minimálne mzdy, teda žiadne preddavky na daň, daňový bonus sme vyplatili a následne od DU vyžiadali v sume 5940,- Sk.
v riadku 5 mám 0,-
v riadku 6 mám -5940,-Sk
v riadku 7 mám dať -5940,- Sk?
v riadku 8,9 mám 0,-
v riadku 10 -5940,- Sk?
Vopred veľká vďaka neviem či tam môžu byť sumy s mínusom.
Do riadku 6 dáš nulu (tam má byť suma max. do výšky sumy na riadku 5). A potom už dáš tiež všade nulu.

Informácie o bonuse uvedieš v kolónkach A až D
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Ahojte poraďáci mám problém s kolonkou Dátum vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na dň za obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva --- sem mám uviesť dátum vykonania RZD za rok 2006? Teda napr. 19.03.2007
Pochopila som to správne?
Ďakujem.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Ešte by ma zaujímalo či mám v oddiely III. uviesť aj ženu na rodičovskej dovolenke, ktorá má nulové príjmy.
Podľa mňa nie, ale pre istotu ...
Ďakujem.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak nemala vyplatené príjmy a zrazené preddavky na daň,tak nie.
0 0
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

Ja by som potrebovala poradiť, či do hlásenia uvádzam i takého zamestnanca, ktorému som len vystavila "Potvrdenie o zaplatených preddavkovch ....." alebo len zamestnancov, ktorým som robila ročné zúčtovanie.

Mzdy robím ako samouk a zisťujem, že to nie je vôbec med lízať , tak Vám veľmi pekne ďakujem za radu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucia7 Pozri príspevok
Ja by som potrebovala poradiť, či do hlásenia uvádzam i takého zamestnanca, ktorému som len vystavila "Potvrdenie o zaplatených preddavkovch ....." alebo len zamestnancov, ktorým som robila ročné zúčtovanie.

Mzdy robím ako samouk a zisťujem, že to nie je vôbec med lízať , tak Vám veľmi pekne ďakujem za radu.
Všetkých, ktorým sme vyplácali príjmy zo ZČ zrazené preddavkovou daňou..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať