Zavrieť

Porady

Zmena trvalého pobytu zamestnanca a SP

Je potrebné hlásiť formou RL na SP zmenu trvalého pobytu zamestnanca? Myslím , že áno. Aký doklad mi má predložiť zamestnanec , aby zamestnávateľ túto skutočnosť nahlásil na SP? Totiž viem , že sa zamestnanec presťahoval a zmenil trvalý pobyt , ale mne písomne nenahlásil zmenu , mám byť iniciatívna a vyžiadať si to od neho alebo si mám počkať kedy mi túto skutočnosť nahlási. A ešte je na to nejaká lehota?
Predpokladám , že do ZP si to zamestnanec nahlasuje sám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    IVEB Pozri príspevok
    Je potrebné hlásiť formou RL na SP zmenu trvalého pobytu zamestnanca? Myslím , že áno. Aký doklad mi má predložiť zamestnanec , aby zamestnávateľ túto skutočnosť nahlásil na SP? Totiž viem , že sa zamestnanec presťahoval a zmenil trvalý pobyt , ale mne písomne nenahlásil zmenu , mám byť iniciatívna a vyžiadať si to od neho alebo si mám počkať kedy mi túto skutočnosť nahlási. A ešte je na to nejaká lehota?
    Predpokladám , že do ZP si to zamestnanec nahlasuje sám.
    Do ZP to nahlasuje zamestnanec. Ja tú iniciatívu by som riskol. Nakoľko každu zmenu musíš do 8 dní hlásiť. Predíď pokutám, stačí ak ti dá prefotený OP alebo doklad o zmene trval.bydliska ak ešte nemá nový OP.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    nie je mi celkom jasné, ktorý oddiel treba vyplniť pri nahlásení zmeny trvalého pobytu FO resp. len čísla domu ( nahlásenie vykonáva zamestnávateľ )

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janaGT Pozri príspevok
    nie je mi celkom jasné, ktorý oddiel treba vyplniť pri nahlásení zmeny trvalého pobytu FO resp. len čísla domu ( nahlásenie vykonáva zamestnávateľ )
    Okrem osobných údajov sa vyplňa len údaj, ktorý sa zmenil. S vyznačením dátumu zmeny.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    smith Pozri príspevok
    Okrem osobných údajov sa vyplňa len údaj, ktorý sa zmenil. S vyznačením dátumu zmeny.
    a vypisujem aj údaje o zamestnávateľovi, ktorý robí zmenu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janaGT Pozri príspevok
    a vypisujem aj údaje o zamestnávateľovi, ktorý robí zmenu?
    Názov a IČZ uričte.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    V ZP si musí trvalý pobyt zmeniť sám, dostane aj novú kartičku poistenca....

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    janaGT Pozri príspevok
    nie je mi celkom jasné, ktorý oddiel treba vyplniť pri nahlásení zmeny trvalého pobytu FO resp. len čísla domu ( nahlásenie vykonáva zamestnávateľ )
    ja som si omylom stiahla poučenie na vyplnenie RL zamestnávateľa, preto mi to nejako nepasovalo. Teraz som si to všimla.

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Je potrebne pri nahlaseni zmeny trvaleho pobytu zamestnanca do SP dolozit aj fotokopiu OP?
    Okrem SP je zamestnavatel povinny este niekde tuto zmenu hlasit?

    maryann je offline (nepripojený) maryann

    maryann
    Martina CF Pozri príspevok
    Je potrebne pri nahlaseni zmeny trvaleho pobytu zamestnanca do SP dolozit aj fotokopiu OP?
    Okrem SP je zamestnavatel povinny este niekde tuto zmenu hlasit?
    Fotokópiu OP do SP nie, my si ju v práci zakladáme do zamestnancovej zložky spolu s jeho podpisom (ochrana os. údajov). Ako už bolo spomenuté v predošlých príspevkoch, do ZP netreba nahlasovať zmeny, to je povinnosťou zamestnanca.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Martina CF Pozri príspevok
    Je potrebne pri nahlaseni zmeny trvaleho pobytu zamestnanca do SP dolozit aj fotokopiu OP?
    Okrem SP je zamestnavatel povinny este niekde tuto zmenu hlasit?
    Nie, ofotený OP neprikladáš nikde. Zmenu je potrebné nahlásiť aj v ZP.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, ofotený OP neprikladáš nikde. Zmenu je potrebné nahlásiť aj v ZP.
    Túto povinnosť má zamestnanec a nie zamestnávateľ.

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    No na SP som to poslala v registračnom liste. A z mojej dobrej vôle aj do ZP (nech nemá zbytočné starosti, len mi to podpísal), podotýkam, že je potrebné poslať fotokópiu OP (aspoň na Spoločnej ZP mi to tak povedali). Ďakujem všetkým

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Prosím Vás , kde je v zákone o SP uvedené , že zamestnávateľ má povinnosť oznámiť SP zmenu trvalého pobytu zamestnanca ? Hľadám , ale nikde nevidím. Vidím len zmenu mena a priezviska.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Toto všetko som čítala, ale prečo potom tam nie je jasne napísané , že sa jedná aj o zmenu trvalého pobytu ak tam je uvedená zmena mena a priezviska? V tých povinnostiach nie je uvedené , že všetky zmeny sa majú hlásiť. Čo myslíš pod pojmom všetky zmeny ? A ako mám nahlásiť zmenu trvalého pobytu , keď mne ako zamestnávateľovi zamestnanec neposlal žiadny doklad , ktorý by potvrdzoval zmenu trvalého pobytu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    IVEB Pozri príspevok
    Toto všetko som čítala, ale prečo potom tam nie je jasne napísané , že sa jedná aj o zmenu trvalého pobytu ak tam je uvedená zmena mena a priezviska? V tých povinnostiach nie je uvedené , že všetky zmeny sa majú hlásiť. Čo myslíš pod pojmom všetky zmeny ? A ako mám nahlásiť zmenu trvalého pobytu , keď mne ako zamestnávateľovi zamestnanec neposlal žiadny doklad , ktorý by potvrdzoval zmenu trvalého pobytu.
    Ak vo Vyhlásení zmeny neuviedol, nemáš podklad, na základe ktorého, by si ich na RLFO zmenila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.