Zavrieť

Porady

zakladne veci co kam zauctovat jednoduche uctovnictvo

advokátka
prosim vas poradte mi, robim zivnost popri zamestnani,

mam len jednu fakturu ktoru som vystavila za sluzby a hned na to som si kupila notebook a monitor a tlaciaren.
vsetky tieto veci som platila v hotovosti, takze som ich dala do penazneho dennika ako prijmy a vydavky. nootebok, monitor a tlaciaren som dala aj do dlhodobeho majetku, lebo som sa dociatala v lierature, ze aj ked nepresiahnu hodnot 50 000, tak sa zauctuju do DM, ak sa pouzivaju dlhsie ako 1 rok?
mam este nieco dat do zaväzkov? kam mam este co zauctovat? ten notebook a ostatny dlhodoby majetok je odpocitatelny vydavok?
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Do závazkov sa zapisujú všetky došlé faktúry,do pohľadávok všetky vystavené faktúry.Nákup notebooku,monit.a tlačiarne sa zaúčtuje podľa obstrávacej ceny,ak prevýšila sumu 30 000,.považuje sa za hmotný majetok,ktorý sa zaradí do odpisovej skupiny a odpisuje sa.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
DHiM sa zaradí do príslušnej odpisovej skupiny a odpisuje sa. Nákup DHiM nie je výdavok OZD.
0 0
denkaTn denkaTn

denkaTn je offline (nepripojený) denkaTn

advokátka
dakujem
notebook, tlaciaren a monitor spolu stali 20 000,-Sk, ale v knihe bolo ze ak ich budem pouzivat dlhsie ako rok aj tak ich mam dat do dlhodobeho aj ked nepresiahnu predpisanu sumu, ttoto nie je pravda?,
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Možeš jednorazovo odpísať vo výdavkoch,zaradiť na karty drobného majetku a evidovať v knihe drobného majetku.
0 0
denkaTn denkaTn

denkaTn je offline (nepripojený) denkaTn

advokátka
v jednoduchom uctovnictve som nenasla DHiM , len dlhodoby hmotny, kratkodoby je len financny..?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keď to zaradíš do drobného majetku, tak ich nákup Ti ovplyvní ZD.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
denkaTn Pozri príspevok
dakujem
notebook, tlaciaren a monitor spolu stali 20 000,-Sk, ale v knihe bolo ze ak ich budem pouzivat dlhsie ako rok aj tak ich mam dat do dlhodobeho aj ked nepresiahnu predpisanu sumu, ttoto nie je pravda?,
Toto som sa dozvedela z porady.........Do peňažného denníka tieto veci zaúčtuješ ako VoZD (ak súvisia z podnikaním) ako materiál a budeš ich viesť ako dlhodobý majetok aj napriek tomu, že stáli menej ako 30 000,-, teda odpisovať ich nebudeš.
0 0
denkaTn denkaTn

denkaTn je offline (nepripojený) denkaTn

advokátka
aha, tak to radsej dam do toho drobneho, ale kde to mam uviest vo vykaze majetku a zavazkov ked tam taka kolonka nie je? iba vo vykaze prijmov a vydavkov to bude ako vydavok?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
denkaTn Pozri príspevok
v jednoduchom uctovnictve som nenasla DHiM , len dlhodoby hmotny, kratkodoby je len financny..?
to "i" je zrejme investičný a tento pojem sa od roku 2003 nepoužíva.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Vo výkaze o majetku a záväzkoch dáš do materiálu.
0 0
denkaTn denkaTn

denkaTn je offline (nepripojený) denkaTn

advokátka
Janka 6685 a prosim ta , ja som upne laik, co je to v penaznom denniku VoZd?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
VOZD-výdavok ovplyvňujúci základ dane.
0 0
denkaTn denkaTn

denkaTn je offline (nepripojený) denkaTn

advokátka
dakujem
takze skuska ci dobre rozumiem?
takze v penaznom denniku ich dam (notebook, tlaciaren a monitor) ako vydavok ovplyvnujuci zaklad dane, ako nakup materialu, vo vyjkaze o majetku a zavazkoch to bude material a vo vykaze o prijmoch a vydavkoch sa to odzrkadli ako prevadzkova rezia a budem ich viest este aj ako dlhodoby majetok ?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Áno, a nahoď si to do Knihy (evidencie) drobného majetku, ktorú budeš vždy na konci roka inventarizovať. Neviem, v akom programe účtuješ?
0 0
denkaTn denkaTn

denkaTn je offline (nepripojený) denkaTn

advokátka
kedze mam za 2006 len jednu vystavenu fakturu a tie vydavky co som popisala, som si stiahla zadarmo verziu start ona je do 500 uctovnych poloziek, ale keby sa mi darilo, atk to radsej zverim uctovnicke, ale teraz mi povedala taka znama ze ked mam toho malo, ze to si mam tie vykazy vyplnit sama... no len ja s tym bojujem!!!:-)
dakujem preto velmi...
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
denkaTn Pozri príspevok
kedze mam za 2006 len jednu vystavenu fakturu a tie vydavky co som popisala, som si stiahla zadarmo verziu start ona je do 500 uctovnych poloziek, ale keby sa mi darilo, atk to radsej zverim uctovnicke, ale teraz mi povedala taka znama ze ked mam toho malo, ze to si mam tie vykazy vyplnit sama... no len ja s tym bojujem!!!:-)
dakujem preto velmi...
Neodpovedala si START čoho, takže ak ALFY potom:
Po zaúčtovaní všetých dokladov v peňažnom denníku, keď budeš mať očíslované všetky VPD a PPD zaradíš tie nakúpené veci do evidencie majetku tak, že klikneš na riadok v peň.denníku, kde máš zaúčtovaný nákup napr.tlačiarne, dole na lište je OPRAV /klik/ a po rozbaliní odklikneš ZÁPIS DO EVIDENCIE KRÁTKODOBÉHO MAJETKU. Tým pádom sa Ti to prenesie aj s dátum nákupu a číslom VPD.
0 0
denkaTn denkaTn

denkaTn je offline (nepripojený) denkaTn

advokátka
Zuzi dakujem, ale v jednoduchom tiez je ten kradkodoby majetok?, ved teraz mi poradili ze mam to davat do materiau a v pomocnej knihe do drobneho..
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ono je to v ALFE tak, dlhodobý majetok = odpisy, krátkodobý (vlastne drobný) = nákup materiálu. Miesto drobný ho nazývajú krátkodobý.
0 0
denkaTn denkaTn

denkaTn je offline (nepripojený) denkaTn

advokátka
dik,
a vo vykaze o prijmoch a vydavkoch (notebook, tlaciaren, monitor) to bude ako material a zaroven vo vykaze o majetku a zavazkoch to bude tiez ako material?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Vo výkaze o P a V to bude ako nákup materiálu / r.05/,
vo výkaze o M a Z to bude tiež na r.05.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať