Zavrieť

Porady

6 stupňov náročnosti práce?

Vie mi niekto poradiť,kde nájdem zákon,v ktorom je rozpísaných 6 stupňov náročnosti práce,podľa ktorých sa vypočítava minimálna mzda?
Vrelá vďaka každému
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    somij Pozri príspevok
    Zákonník práce - v §120 sú minimá, v prílohe č.1 charakteristika.
    Ďakujem,ale nikde sa neviem dopátrať,kde je rozpísané potrebné vzdelanie na určitý stupeň náročnosti práce

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    renataj Pozri príspevok
    Ďakujem,ale nikde sa neviem dopátrať,kde je rozpísané potrebné vzdelanie na určitý stupeň náročnosti práce
    To máš pravdu. V charakteristike je uvedený len stupeň náročnosti, ale nie požadované vzdelanie. To si firma môže urobiť internú smernicu, v ktorej pomenuje všetky "pozície" zamestnancov, urobí k tomu ich "popis práce" a určí aké vzdelanie sa vyžaduje pre tú-ktorú pozíciu.
    Osobne také smernice nemám rada, lebo potom ich treba aj dodržiavať a zvyčajne konatelia sú prví, ktorí to porušia.

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    liba2 Pozri príspevok
    To máš pravdu. V charakteristike je uvedený len stupeň náročnosti, ale nie požadované vzdelanie. To si firma môže urobiť internú smernicu, v ktorej pomenuje všetky "pozície" zamestnancov, urobí k tomu ich "popis práce" a určí aké vzdelanie sa vyžaduje pre tú-ktorú pozíciu.
    Osobne také smernice nemám rada, lebo potom ich treba aj dodržiavať a zvyčajne konatelia sú prví, ktorí to porušia.
    Tak že nikde to nie je konkretizované!!Super.Chcela som to ukázať môjmu "asi" budúceme zamestnávareľovi,lebo je zo zahraničia a on pozná len pojem min.mzda tj. nič viac!!?? Nechcel mi veriť,keď som mu spomýnala 6 stupňov náročnosti práce.Nuž, asi to nebude ten pravý zamestnávateľ!! Ale aj tak ďakujem za rýchle odpovede.Všetcia ste super.

    6 stupňov náročnosti práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.