Zavrieť

Porady

úhrada faktúry platobnou kartou

Ako zaúčtovať, ak je faktúra za servis vozidla uhradená platobnou kartou? Mám faktúru, aj blok z registračnej pokladne + potvrdenku o platbe kartou. Na bločku z RGP je položka "úhrada faktúry". Čo s tým??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

    Monika68
    Calinka Pozri príspevok
    Ako zaúčtovať, ak je faktúra za servis vozidla uhradená platobnou kartou? Mám faktúru, aj blok z registračnej pokladne + potvrdenku o platbe kartou. Na bločku z RGP je položka "úhrada faktúry". Čo s tým??
    Ja by som účtovala:
    interný doklad 321xx/261xx analytika na platby kartou
    výpis z účtu 261xx/221xx

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Stačí zaúčtovať výpis z banky 321/221 a priložiť doklad o úhrade k výpisu.

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    Monika68 Pozri príspevok
    Ja by som účtovala:
    interný doklad 321xx/261xx analytika na platby kartou
    výpis z účtu 261xx/221xx
    Tiež ma napadlo takéto riešenie, len som si nebola istá. Ďakujeeem

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    kalkulka Pozri príspevok
    Stačí zaúčtovať výpis z banky 321/221 a priložiť doklad o úhrade k výpisu.
    a nevadí, že na bloku je dátum 14.3. a na výpise 19.3.?

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Calinka Pozri príspevok
    a nevadí, že na bloku je dátum 14.3. a na výpise 19.3.?
    Ak na bloku z plat.terminálu máte 14.3.,tak aj na výpise v položkách bude pohyb na účte v tento dátum:-) 19.3. je predpokladám dátum bank.výpisu,teda dátum vystavenia.

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    a účtovať tak potom aj platby kartou, ku ktorým nie je faktúra, ale len blok z RGP?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Nevadí, na výpise by medzi položkami z 19.3. mala byť aj položka zo 14.3., ale aj keby to tak nebolo nemalo by to byť problémom. Áno, aj bločky z RGP, ale tu aj znárokovať DPH, ak je na to nárok.

    Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

    Monika68
    kalkulka Pozri príspevok
    Stačí zaúčtovať výpis z banky 321/221 a priložiť doklad o úhrade k výpisu.
    Ja si dovolím oponovať....na školení Ing. cenigová odporúčala účtovať platby kartou cez účet 261-analytika. Okrem toho...kartou zaplatíš v iný deň, než ti je stiahnutá úhrada z účtu. Mne sa stalo, že som mala aj štrnásťdňový rozdiel.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak je to v jednom mesiaci, tak si myslím, že nie je vôbec žiadny problém. Takéto účtovanie cez 261 by pripadalo do úvahy, ak by sa stalo, že z účtu odpíšu v inom mesiaci.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Monika68 Pozri príspevok
    Ja si dovolím oponovať....na školení Ing. cenigová odporúčala účtovať platby kartou cez účet 261-analytika. Okrem toho...kartou zaplatíš v iný deň, než ti je stiahnutá úhrada z účtu. Mne sa stalo, že som mala aj štrnásťdňový rozdiel.
    Stačí aj jedno-dňový rozdiel. Hlavne keď sa platí v posledný deň v mesiaci a na peniazoch v banke sa to prejavý až nasledujúci deň, ale už v novom mesiaci!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.