Zavrieť

Porady

Prechod z JU na % výdavky

Ahojte,
mam problem s vymedzením príjmov, z ktorých mám vyčísliť 40 % výdavky pre vyčíslenie CZD (§6). Vlani bolo vedene JU, v Daň.priznaní 2005 som pripočítala výšku pohľadávok (§17 ods.8). Tento rok nám boli pohľadávky zinkasované, tieto príjmy sú príjmy podľa § 6 ods.1b. Ale už boli zdanené, t.z. do ZD 2006 už nepatria (§17 ods.3 písm.c).
Otázky:
1. Majú sa tieto príjmy uvádzať do Evidencie, ktorú musíme viesť (§ 6 ods.10)? A ak áno tak potom, je možné aj z nich vyčísliť 40% výdavky?
2. V 2006 bol predný majetok (príjem 150 000,-) - majetok, však bol už odpísaný, keďže znovu ide o príjmy z podnikania, môže sa 40 % výdavok uplatniť aj z tejto sumy?
3. a ešte by ma zaujímalo ako je to s úrokmi z účtu, tiež sú príjmom, ale je možné na takýto príjem uplatniť 40 % výdavky
(pri 2. a 3. ide o príjem § 6 ods. 5, ktorý však len bližšie špecifikuje ods. 1 a 2 a keď sa pozerám na § 6 ods.10 tam je uvedené "40 % z úhrnu príjmov uvedených v ods. 1 a 2 - Je teda možné považovať úroky a príjmy z nakladanie s majetkom za príjmy podľa ods. 1 a 2 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Príjmy z roku 2005 o ktoré si upravovala ZD do evidencie roku 2006 nezahrnúť , ale príjem z predaného majetku je príjmom zo živnosti, takže zahrnúť aj úroky a z celkových príjmov vypočítať 40 % a zaplatené poistné v roku 2006 je tie6 vydavkom .

    Prechod z JU na % výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.