Zavrieť

Porady

Paušálne výdaje a pohľadávky

Dobrý deň,
viem, že sa tu toho napísalo veľa, ale chcem sa spýtať polopatisticky: robím si DP za rok 2006. Chcem si uplatniť paušál 40%. Môj príjem bol 100.000,-- Sk a k 31. 12. 2006 evidujem pohľadávku splatnú v 01/2007 vo výške 10.000,-- Sk. Musím túto pohľadávku v roku 2006 zdaniť, alebo ju zdaním až keď mi ju uhradia, teda v roku 2007? Mám nejasnosti ohľadom týchto pohľadávok pri paušálnych výdajoch. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aglv je offline (nepripojený) aglv

    aglv
    Pohľadávku zaplatia až 01/2007 takže ju účtuješ v peňažnom denníku až na základe výpisu z banky / ak je uhradzaná prevodom/ ktory ti príde až v january.Takže to učtuješ už v roku 2007.
    Opravte ma ak sa mylim
    Naposledy upravil aglv : 22.03.07 at 12:05 Dôvod: Možno sa mylim

    uctovnictvo je offline (nepripojený) uctovnictvo

    uctovnictvo
    Nakoľko si uplatňujem paušálne výdaje, nevediem účtovníctvo.
    Nagy Eve: nevieš mi, prosím, jednoducho vysvetliť, o aké pohľadávky mám upraviť základ dane, ak si chcem uplatniť paušál? (§17 ods. 8 písm. c, následne s odvolávkou na §19 ods. 2 písm. h, i)

    Nagy Eva je offline (nepripojený) Nagy Eva

    Nagy Eva
    Ked si za rok 2005 viedla uctovnictvo, a nakonci roka ti ostali vysle fakturky neuhradene, tak tie sú pohladavky, o ktore by si mala opravit DP za rok 2005, ked sa rozhodnes o pausalne vydavky za rok 2006. :-) je to dost jednoduche?

    uctovnictvo je offline (nepripojený) uctovnictvo

    uctovnictvo
    Je to jednoduché. A čo ak som pri DP za rok 2005 ešte nevedela či pôjdem na paušál? A ak by som vedela, a tie pohľadávky by som dala do DP 2005, uhradili by mi ich v r. 06, v DP za rok 2006 by som si tieto príjmy odrátala od prímov, keďže už boli zdanené? Alebo by som ich zdaňovala 2x?

    Nagy Eva je offline (nepripojený) Nagy Eva

    Nagy Eva
    Ak si nevedela že prejdes na "pausal", tak teraz treba podat DDP za rok 2005 (dodanit pohladavky), a tie prijmy ktore prisli az v januari 2006, budu neovplyvnujuce na dan z prijmov. Takze nezdanis 2x.

    Paušálne výdaje a pohľadávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.