Zavrieť

Porady

predaj z auta

Plánujem založiť živnosť so zameraním na výrobu a predaj ozdobných predmetov,brúsenie nožov,nožníc,vrtákov a všetkého tupého náradia v domácnosti či v domácej dielni a opravy drobného rozsahu.Toto chcem realizovať tak,že budem cez týždeň vyrábať a cez víkendy budem jazdiť osobným autom a obytným prívesom,ktoré si zahrniem do majetku .Poradte prosím,ako a čo účtovať.
Naposledy upravil lacobe : 22.03.07 at 19:28 Dôvod: chyby
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Fiha, tak to je na dlhe rozpisovanie. v prvom rade-vybavenie živnosti, vybaviť uradne nalezitosti-zdravotna a socialna poistovna, danovy urad,miestny urad-ak planujete vykonavat prace vo vlastnom dome....Neviem co konkretne myslite-ako a co uctovat? je to rozsiahla otazka. treba zadat bližšie.sorry

    Renata0908 je offline (nepripojený) Renata0908

    Renata0908
    Ahoj, takže sú dva spôsoby. Po prvé, ako uvádzaš zahrnúť vozidlo a príves do majetku. Potom je nutné účtovať o HIM a odpisovať 4 roky, príp. ak to bude financované cez finančný prenájom, tak účtovať ešte úroky z fin. prenájmu a pravdepodobne DPH. Pri odpisoch by bola použitá I. odpisová skupina a ročný odpis je 25% z obstarávacej ceny. V tomto prípade do výdavkov ide spotreba PHM, opravy a udržiavanie vozidla a prívesu, cestná daň na obe, dialničná známka, drobný materiál na vozidlo a príves. Ak by vozidlo a príves neboli zahrnuté do majetku, potom sa neúčtujú odpisy, ale účtuje sa spotreba PHM a základná sadzba na 1 km, čo je v súčasnosti Sk 6,20. To je asi v skratke všetko. Ak treba, ešte zadaj otázku. Renata

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Držím ti palce. Doporučujem ti nasledovnú tému:

    http://www.porada.sk/t24670-zaeiatok...za-krokom.html

    Už samotný názov naznačuje, že tu by si mal najsť všetko čo potrebuješ pri začatí podnikania.

    lacobe je offline (nepripojený) lacobe

    čiast.invalid lacobe
    Ďkujem za cenné rady a pokračujem.Auto ,karavan,priestor na prevádzkáreň ,zopár vyrobených strojov na opracovanie dreva a kovu,brúsenie,chuť a odhodlanie mám a to je vlastne všetko.Ja vlastne potrebujem zistiť,či je pre mňa výhodnejšie zaradiť auto a karavan do majetku firmy,aké účtovníctvo,.Som invalid so 40%-ným postihnutím,či a aké úľavy existujú pre invalidov.Vlastne všetko.Bol som na porade začiatok pod.. a odporučili ma k Vám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.