Zavrieť

Porady

Právna pomoc

Chcela by som sa spýtať:
pán XY dlhuje oficiálne 5 rokov môjmu bratovi cca 100.000,-.Brat podal
bez právnika na neho žalobu a súd konal: poslal pánovi XY exekútora,
ale XY prišiel za bratom a ponúkol mu 20.000,- akože vracia časť splátky
a sľúbil mu "splátkový kalendár" na najbližšie obdobie na zvyšnú sumu 80.000,- Neviem, aké máte skúsenosti s mimosúdnym vyrovnaním.Ak brat
zoberie tých 20.000,- aj to oznámi súdu - automaticky tým neguje prácu nášho súdnictva ? Ak ale pán XY prestane platiť, znovu musí brat podať
žalobu a preskákať celú tú tortúru ? Vopred ďakujem za Vaše postrehy...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    V prvom rade by som porozmýšľala o tom, prečo dlžník nemohol takto po splátkach ten dlh splatiť v priebehu uplynulých 5 rokov a zrazu je to možné. Dlžník sa aj v rámci exekúcie može pokúsiť s exekútorom dohodnúť na splátkach. Vzhľadom na dosť vysoké poplatky exekútorom by som to nechala bežať "oficiálnou" cestou a teraz by som už nesúhlasila s mimosúdnym vyrovnaním. Okrem toho, ak je vec už postúpená exekútorovi, je zrejme právoplatný rozsudok súdu a už sa o mimosúdnom vyrovnaní nedá veľmi hovoriť. Doporučujem, aby sa brat o najvhodnejšom spôsobe poradil práve s exekútorom. Držím palce, nech sa to čím skôr urovná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.