Zavrieť

Porady

orange

Ahojte, čo sa dá robiť, keď majiteľ nemá doklad o úhrade faktúr z orange?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3 Pozri príspevok
    Ahojte, čo sa dá robiť, keď majiteľ nemá doklad o úhrade faktúr z orange?
    Vyžiadať si ho od druhej strany.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Vyžiadať kópie alebo potvrdenie úhrad, robia to bežne v každej autorizovanej predajni.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V prípade, že o doklad dodatočne nepožiada, zaúčtuj ako výdavok neovpl. základ dane - ostatné.

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    Paula Pozri príspevok
    V prípade, že o doklad dodatočne nepožiada, zaúčtuj ako výdavok neovpl. základ dane - ostatné.
    a nasledujúci mesiac dostaneš fa + info o stave účtu. Tam bude aj minulomesačná fa. - bude to stačiť k preukázaniu ????

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Info o stave účtu nie je daňovým dokladom, ani riadnym (príjmovým) dokladom o úhrade.

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte, uhradili sme faktúru od Orange 2x. Oni si to v nasledujúcej faktúre odpočítali. Ako to zaúčtovať v JÚ?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ja by som to zaúčtovala cez interné doklady. Úhradu faktúry by som normálne zaevidovala, vznikol by mi preplatok na tej jednej faktúre a potom by som to cez tie ID preúčtovala.

    renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

    renocka99
    Ja by som to rozdelila rovno k príslušným faktúram. Načo si komplikovať život s ID? Tych je dosť pri zápočtoch a na konci roka.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Firma si dala od orangu zaviesť internet, modem zaúčtujem na 501 a ost. popl. na 518 alebo všetko dám na 518? dík

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Prosím, vie mi niekto odpovedať na predch. príspevok? A ešte tu mám faktúru od orange s hodnotou 0, mám ju evidovať alebo nie, je tam poplatok a potom zľava a celk. suma je 0?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pru Pozri príspevok
    Firma si dala od orangu zaviesť internet, modem zaúčtujem na 501 a ost. popl. na 518 alebo všetko dám na 518? dík
    Správne, tiež by som to rozúčtoval na 501 a 518.
    Pru Pozri príspevok
    Prosím, vie mi niekto odpovedať na predch. príspevok? A ešte tu mám faktúru od orange s hodnotou 0, mám ju evidovať alebo nie, je tam poplatok a potom zľava a celk. suma je 0?
    Evidovať tú faktúru musíš, aj keď jeho hodnota je 0,- Sk.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 29.01.08 at 13:28

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.