Zavrieť

Porady

zahranicna cesta szco

taky priklad , szco je pozvany na skolenia + po zaskoleni realna prax aby to iste mohol potom prevadzkovat doma
ma zaplateny hotel, dostane nejake vreckove
ako zuctovat jeho zahr. cestu ?

dat mu ako prijem vsetko co dostal v hotovosti a potom vyuctovat normalne cestovne naklady, stravne a vreckove na ktore ma narok podla zakona ?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    uzivatel_1001 Pozri príspevok
    taky priklad , szco je pozvany na skolenia + po zaskoleni realna prax aby to iste mohol potom prevadzkovat doma
    ma zaplateny hotel, dostane nejake vreckove
    ako zuctovat jeho zahr. cestu ?

    dat mu ako prijem vsetko co dostal v hotovosti a potom vyuctovat normalne cestovne naklady, stravne a vreckove na ktore ma narok podla zakona ?

    dakujem
    Moc z toho nepochopil, o čo ide. Najmä kto zaplatil ubytovanie, kto poskytol vreckové? Dal mu ho zahraničný partner? Ak áno, tak vyša firma s tým nemá nič spoločné. Vy mu musíte poskytnúť náhrady podľa zákona. To, čo dostane od niekoho v zahraničí, jeho nároky podľa našich zákonov neovplyvní.

    Popíš prípad bližšie, potom budem vedieť lepšie poradiť.
    ok,
    ubytko zaplatila zahr. firma
    letenky zaplatila zahr. firma
    poskytla mu vreckove

    do jeho jednoducheho uctovnictva treba dat co ?

    predpokladam ze takto :
    - vsetko co dostal od tej firmy ako prijem
    teda bez leteniek a ubytovania , to si asi riesi ta firma sama vo svojom uctovnictve a prenho to nieje prijem

    - vydaj: stravne/vreckove podla zakona + ak mal nejake vydaje napr. na metro, taxi atd..

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    Prosím ak živnostník pracuje v ČR, úhrada FA v CZK môžem účtovať do výdavkoch cestovné náhrady v CZK...
    Ďakujem

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    natkov Pozri príspevok
    Prosím ak živnostník pracuje v ČR, úhrada FA v CZK môžem účtovať do výdavkoch cestovné náhrady v CZK...
    Ďakujem
    Určite to viete. Prosím

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    natkov Pozri príspevok
    Prosím ak živnostník pracuje v ČR, úhrada FA v CZK môžem účtovať do výdavkoch cestovné náhrady v CZK...
    Ďakujem
    Po šiestom prečítaní, som hádam pochopila o čo Ti ide . Ja viem, že momentálne žijeme v časovej núdzi, ale skúste si po sebe občas otázky prečítať ... .

    Ak Ti ide len o cudziu menu, tak áno.

    Ostatné otázky, ktoré ma napadli si odpustím .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    uzivatel_1001 Pozri príspevok
    ok,
    ubytko zaplatila zahr. firma
    letenky zaplatila zahr. firma
    poskytla mu vreckove

    do jeho jednoducheho uctovnictva treba dat co ?

    predpokladam ze takto :
    - vsetko co dostal od tej firmy ako prijem
    teda bez leteniek a ubytovania , to si asi riesi ta firma sama vo svojom uctovnictve a prenho to nieje prijem

    - vydaj: stravne/vreckove podla zakona + ak mal nejake vydaje napr. na metro, taxi atd..
    Tak sa vrátime .
    To čo mu zaplatila zahr. firma je pre neho nepeňažný príjem, vreckové peňažný ... Ostatné , čo si platil sám, je v medziach zákona (§19 ods.2 písm.e/) daňovým výdavkom.

    zahranicna cesta szco

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.