Zavrieť

Porady

Banková polozka

Prosím Vás o radu.

Ako SZCO mesacne vystavujem faktúru pre zahranicnú firmu.

Ona pri prevode zo zahranicnej banky mi namiesto vystavenej sumy

uhrádza o 300,- Sk/mes. menej ( za prevod zo zahran. banky do Slov.

banky),kt. vsak nie sú viditelné ako bankové poplatky pri výpise.

Mozte mi prosím poradit ako by sa dalo v úctovnictve úctovat túto

polozku? Dakujem.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Dohodli ste sa, že poplatky sa budú sťahovať z tvojho účtu ako príjemcu platby?

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Nech Vám pošlú kópiu ich príkazu na úhradu, kde bude jasná suma napr. v EUR , ktorú uhradili a ktorá by sa mala rovnať sume Vašej faktúry, teda sume Vášho príjmu.
    V banke potom príjmite celú uhradenú sumu a poplatky dajte do réžijných nákladov.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Roland má asi problém v tom, že mu odberateľ pošle za faktúru o poplatok menej a jemu zostane faktúra od odberateľa o poplatok "nedouhradená" visieť v knihe faktúr

    Odberateľ a dodávateľ by sa mali vopred zmluvne dohodnúť, kto bude poplatky zahraničnej banky brať na seba a v tom zmysle ich aj účtovať. Potom nie je problém dať poplatky do nákladov. Ja napr. zaplatím dodávateľovi do ČR záväzok + zaplatím poplatky jeho banky (môj náklad)- tieto sumy mám na bankovom výpise.

    Roland je offline (nepripojený) Roland

    Roland
    Paula a vies mi poradit ako by sa to malo zobrazit v zmluve?
    Stací ked sa uvedie,ze bankové poplatky bude znásat prijímatel? Alebo treba konkrétnejsie?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Paula
    Odberateľ a dodávateľ by sa mali vopred zmluvne dohodnúť, kto bude poplatky zahraničnej banky brať na seba a v tom zmysle ich aj účtovať. Potom nie je problém dať poplatky do nákladov. Ja napr. zaplatím dodávateľovi do ČR záväzok + zaplatím poplatky jeho banky (môj náklad)- tieto sumy mám na bankovom výpise.
    a keď mám len objednávku, kde takéto podmienky dohodnuté neboli, a neboli vlastne dohodnuté vôbec, môžem to účtovať ako plnú úhradu alebo ako by to malo byť zaúčtované správne?

    ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

    ivetakli
    Aj v našich bankách si bežne stiahnu poplatok, keď je úhrada napr. pošt.poukážkou. Takže účtujem úhradu v plnej výške a rozdiel na 518 poštvovné,v tvojom prípade na 568 bankové výdaje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.