Zavrieť

Porady

40% ci 60%???

Prosim Vás mozem uplatnit 60% paus.vydavkov ked dotycný pracuje v oblasti murarstva ale nema na zivnosti napisane konkretne ze muratstvo ale ma to rozpisane ako napr.omietkárske práce, sadrokartonové práce, vyroba malty a betonu, obkladanie stien a kladenie dlazkovych krytin.Je vyucený murar a prax ma asi uz tri roky.MOzem teda uplatnovat 60%?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    mirva Pozri príspevok
    Prosim Vás mozem uplatnit 60% paus.vydavkov ked dotycný pracuje v oblasti murarstva ale nema na zivnosti napisane konkretne ze muratstvo ale ma to rozpisane ako napr.omietkárske práce, sadrokartonové práce, vyroba malty a betonu, obkladanie stien a kladenie dlazkovych krytin.Je vyucený murar a prax ma asi uz tri roky.MOzem teda uplatnovat 60%?
    V tomto prípade, ak nemá na ŽL že je murár, tak si môže uplatniť iba 40 % paušálne výdavky

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Skús pozrieť na stránke ministerstva vnútra, tam je uverejnený presný popis murárskych prác. Ak tá činnosť, ktorú vykonával je zhodná s týmto popisom a samozrejme takto fakturovaná, tak môže 60. Ešte doplním, ak to ale nemá v živnosti, ide o neoprávnené podnikanie a ešte mu môžu prifárať za to pokutu, takže pozor! Je to problém na živnostenskom, ale aj na daňovom, lebo nemá nahlásenú činnosť! Čiže tu by som vôbec nedávala 60%, ale 40% a opraviť fakturáciu, ak je to možné.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mirva Pozri príspevok
    idem pozriet

    Tu je to od elpi

    http://www.porada.sk/t42506-obsahova...h-ivnosti.html

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Rado sa stalo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.