Zavrieť

Porady

OMEGA a úhrada zahraničnej odoslanej faktúry

Ahojte. Potrebujem poradiť s úhradou odoslanej zahraničnej faktúry v OMEGE. Skúšala som to zaúčtovať všelijak možne, ale nikdy to nemám správne. Faktúra je vystavená v CZK, úhrada ide na SKK účet. Mám zadané správne sumy v CZK aj v SKK a zároveň aj kurz. Ale okrem týchto súm je tam aj suma TM a tú generuje program sám a tá je vyššia ako suma úhrady v SKK a je prepočítaná kurzom 1,29. A práve táto suma ide do bankových výpisov, takže mi zostatok na bankovom výpise nesedí. Už som volala aj do Krosu, ale neporadili mi. Takže PROSIM niekoho kto to vie zaúčtovať tak, aby všetko bolo tak ako to má byť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    Neviem, či som to správne pochopila, ale ak si dáš do vzoru Z1 a kurz banky si dáš akým to bolo uhradené na účet malo by to ísť, nemávam s tým problém, dá sa to, že si vydelíš prídené Sk na účet Czk korunami, ktoré máš na pohľadávke a malo by to sedieť.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    napis presne datum a sumu vystavenej fa, sumu a potom presny datum uhrady, hradili ti to na SKK ucet, tak by si tam mala mat napisany kurz s akym banka prepocitala CZK, tak aj ten napis, pripadne ak nebude, tak napis sumu v skk

    - skusim to uhradit a ak to bude ok, tak napisem postup

    OMEGA a úhrada zahraničnej odoslanej faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.