Zavrieť

Porady

Rozdelenie zisku dcerskej spoločnosti

Ahojtec,



Dcérska spoločnosť za rok 2005 dosiahla zisk. Spoločník tejto spoločnosti je iná SRO. Chcem sa opýtať na účtovanie rozdelenia zisku dcérskej spoločnosti u spoločníka teda v inej SRO, nakoľko dcérska spoločnosti vyplácala spoločníkovi /SRO/ zisk.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Pravdepodobne ide v tomto prípade o vzťah materskej a dcérskej spoločnosti, lebo mi to z popisu prípadu tak vyplýva. Na VZ zrejme sa rozhodlo o rozdelení zisku, z čoho časť bolo určené materskej spoločnosti. Keby boli spoločníci, museli by mať podiel v inej, ďalšej spoločnosti. materská spoločnosť si podiely dcérskych spoločností vedie na účtoch triedy 060 - dlhodobý finančný majetok. Príjmy z rozdelenia zisku sú pre túto spoločnosť výnosy z dlhodobého finančného majetku, účtované na účet 665. Urob predpis 378/665 na základe rozhodnutia VZ a po vyplatení dividend 221/378.
    Naposledy upravil DušanČ : 24.03.07 at 13:34

    JSJP je offline (nepripojený) JSJP

    JSJP
    Aj som si to tak myslela ale v tomto prípade pojde o nedaňový výnos v materskej spolčnosti?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    JSJP Pozri príspevok
    Aj som si to tak myslela ale v tomto prípade pojde o nedaňový výnos v materskej spolčnosti?
    Áno je to nedaňový výnos podľa § 3, ods. 1/c ZDP.

    JSJP je offline (nepripojený) JSJP

    JSJP
    A v prípade, že sa jedná o úhradu straty dcérskej spoločnosti sa to v materskej spoločnosti účtuje na aký nákladový účet.

    Ďakujem

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Dobrý deň,
    prosím vás, mám to takto že predpis 378/665 úhrada 221/378.
    Teraz robím vyčíslenie HV z finančných operácii a neviem, či to tam patrí alebo nie. Vadí mi, že tam nemám oproti náklad. Prosím, ako to je správne.

    Rozdelenie zisku dcerskej spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.