Zavrieť

Porady

dohodár a kontrola zo socpoist.

Dobrý deň!
Máme nahlásenú kontrolu zo SP. Chcú "všetko za obd.02.05.2005 do 03.09.2005.-o zamestnancoch. mali sme len jedného dohodára. po mojej predchodkyni-účtovníčke som našla pracovnú zmluvu,prihlášku do SP,odhlášku zo SP,výkazy a výplatné pásky. Obávam sa,či je to všetko,nerobila mzdové listy...evidenčný list dôch.poistenia netreba?? poradí mi niekto, prosím??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Potrebuješ kompletnú mzdovú evidenciu, t.j. okrem toho čo máš, za každý mesiac :rekapitulácie miezd, zúčtovacie listiny, výplatné listiny, mzdové listy..... U nás kontrolovali a šifrovali mzdové listy, následne odsúhlasil na zúčtovacej listine....
    ELDZ sa za dohodárov nerobí, ak teda išlo o Dohodu o vykonaní práce, nakoľko tam odvody zamestnanec neplatil, len zamestnávateľ.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    niečo mi v tvojej otázke nesedí. Píšeš mali sme len dohodára, a našla si pracovnú zmluvu ? Má byť spísaná dohoda o vykonaní práce.Ale mzdový list budú pýtať určite. Evidenčný list dôchodkového poistenia sa pri dohodárovi nevedie, nakoľko z dohody neplatíš dôchodkové poistenie.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    judita1971 Pozri príspevok
    tri za minútu ....

    "Do kelu s poradou".
    Mám kopu roboty a tu sa "rozptyľujem", alebo..............zbieram sily?

    Fakt malý úlet a ide sa makať ďalej.

    A vy, kolegovia, nemáte v sobotu čo robiť??

    m.milada je offline (nepripojený) m.milada

    m.milada
    Dobrý dníček!
    Chcem pekne poďakovať : atka4, judita1971, katka50. Kontrola zo socpoist je za mnou a je to O.K.
    Som v tejto oblasti pár mesiacov a som rada, že sa mám na koho obrátiť Super pocit.

    dohodár a kontrola zo socpoist.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.