Zavrieť

Porady

dohoda nezamestnaného a odvody

Od apríla budeme mať zamestnanca na dohodu, je evidovaný na ÚP, bude zamestnaný do 64 hod. mesačne a odmena za prácu bude 2000 Sk.
Z dohôd sa platí len úrazové a garanč. poistenie na soc. poisťovňu.
Neviem či aj zo mzdy pracovníka evidovaného na ÚP sa platia uvedené odvody a či ho taktiež mám prihlásiť na SP. Poraďte prosím.
<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### -->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Timea13 Pozri príspevok
    Od apríla budeme mať zamestnanca na dohodu, je evidovaný na ÚP, bude zamestnaný do 64 hod. mesačne a odmena za prácu bude 2000 Sk.
    Z dohôd sa platí len úrazové a garanč. poistenie na soc. poisťovňu.
    Neviem či aj zo mzdy pracovníka evidovaného na ÚP sa platia uvedené odvody a či ho taktiež mám prihlásiť na SP. Poraďte prosím.
    <!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### -->
    Áno musíš ho prihlásiť a aj platiť.

    Rada do budúcna: Je tu funkcia "Hladaj". Pekne sa dá vyhladávať tu už x-krát omielané témy.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Áno aj zo mzdy pracovníka evidovaného na úrade práce sa platia tieto odvody. Treba ho prihlásiť do Sicálnej poisťovne na registračnom liste fyzickej osoby.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    <meta http-equiv="CONTENT-TYPE" content="text/html; charset=utf-8"><title></title><meta name="GENERATOR" content="OpenOffice.org 1.1.2 (Linux)"><meta name="CREATED" content="20070325;21314600"><meta name="CHANGED" content="16010101;0"> <style> <!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> </style> ahojte, potrebovala by som poradit: mame nezamestnaneho na dohodu na 2 tyzdne,teraz mu konci dohoda a zam-tel sa rozhodol,ze ho prijme normalne na prac. zmluvu na 30 hod. prac. cas. Chcem sa opytat za tie dva tyzdne co bol dohodar sa z odmeny musi zaplatit aj zrazkova dan vsak? /to bude 19% z odmeny??/ a este ako to bude na vykaze preddavkov do ZP aj do SP, mam uviest toho 1 cloveka 2x?? ako dohodara /SP-garanc.a uraz. poistenie/ a potom ako zamestnca?? alebo ako sa to robi? poradite mi, prosiiim.
    DAKUJEM

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sara-ke Pozri príspevok
    <META content="OpenOffice.org 1.1.2 (Linux)" name=GENERATOR><META content=20070325;21314600 name=CREATED><META content=16010101;0 name=CHANGED> <STYLE> <!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> </STYLE> ahojte, potrebovala by som poradit: mame nezamestnaneho na dohodu na 2 tyzdne,teraz mu konci dohoda a zam-tel sa rozhodol,ze ho prijme normalne na prac. zmluvu na 30 hod. prac. cas. Chcem sa opytat za tie dva tyzdne co bol dohodar sa z odmeny musi zaplatit aj zrazkova dan vsak? /to bude 19% z odmeny??/ a este ako to bude na vykaze preddavkov do ZP aj do SP, mam uviest toho 1 cloveka 2x?? ako dohodara /SP-garanc.a uraz. poistenie/ a potom ako zamestnca?? alebo ako sa to robi? poradite mi, prosiiim.
    DAKUJEM
    Z tej dohody nebude musieť platiť daň ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu príjmov. Na výkaz do SP uviesť tú istú osobu 2x

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Áno z odmeny sa musí zaplatiť aj 19 % zrážková daň a platí sa úrazové a garančné poistenie. Ak bol v tom istom mesiaci aj dohodár aj riadny zamestnanec, vo výkaze do SP ho uvedieš 2 x. Zdravotné sa z dohody neplatí.

    dohoda nezamestnaného a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.