Zavrieť

Porady

Dôchodca a dohoda o vykonaní práce

Dobré ráno,
hneď z rána sa chcem uistiť, môže mať dôchodca dve dohody o vykonaní práce ? Ak ano, čo si myslím aj ja, tak je to obmedzené tým, že v jednej firme môže mať len jednu dohodu, alebo aj dve? Vopred vďaka za odpoveď a peký deň!
Usporiadat
xxUSMEVxx xxUSMEVxx

xxUSMEVxx je offline (nepripojený) xxUSMEVxx

smiesok, ale zodpovedny
Januš
Dobré ráno,
hneď z rána sa chcem uistiť, môže mať dôchodca dve dohody o vykonaní práce ? Ak ano, čo si myslím aj ja, tak je to obmedzené tým, že v jednej firme môže mať len jednu dohodu, alebo aj dve? Vopred vďaka za odpoveď a peký deň!
Podľa § 226 Zákonníka práce, si myslím že môže mať u jedného zamestnávateľa i viac dohôd o vykonaní prác, ale vždy v nich musí byť špecifikovaná pracovná úloha. jediné čo treba dodržať je počet hodín, ktorý nesmie prekročiť 300 hodín ročne v súčte za všetky dohody, ktroré fyzická osoba má.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

presne ako piše usmev, môže mať dohôd veľa (aj 100) ale musí v nich byť v každej presne špecifikovaná úloha a dokopy za rok nesmia prekročiť 300 hodín.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
len taká poznámka, že limit 300 hodín v kalendárnom roku sa sleduje u každého zamestnávateľa zvlášť
0 0
xxUSMEVxx xxUSMEVxx

xxUSMEVxx je offline (nepripojený) xxUSMEVxx

smiesok, ale zodpovedny
vladan
len taká poznámka, že limit 300 hodín v kalendárnom roku sa sleduje u každého zamestnávateľa zvlášť
To fakt? Tak to mi nejak ušlo.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Musí sa z DOVP u dôchodcu zrážať daň? Nemôže si to vysporiadať na konci roka sám?
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Musí sa zrážat dan!!
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

A ešte aj úrazové poistenie do SP.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Viem ze je tu popisanych vela tem o dochodcovi na DoVP, ale chcela by som ci by sa nenasla dobra dusa co to zhrnie: kolko je limit hodin (300h myslim) a je tam nejake obmedzenie este? alebo plati vsetko ako u normalneho dohodara?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

nikulik
Viem ze je tu popisanych vela tem o dochodcovi na DoVP, ale chcela by som ci by sa nenasla dobra dusa co to zhrnie: kolko je limit hodin (300h myslim) a je tam nejake obmedzenie este? alebo plati vsetko ako u normalneho dohodara?
Platí všetko, čo u normálneho dohodára.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takze mu mozem dat podpisat aj vyhlasenie, a ked vypisujem regisracny list FO, tak do kolonky dochodok dam co? Lebo je dochodca takze pobera aky dochodok??
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

starobný dôchodok, jedine žeby poberal invalidný :-)
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

nikulik
Takze mu mozem dat podpisat aj vyhlasenie, a ked vypisujem regisracny list FO, tak do kolonky dochodok dam co? Lebo je dochodca takze pobera aky dochodok??
Vyhlásenie mu nedávaj podpisovať, lebo on má nárok len vtedy na odpoč. položku, ak má nižší dôchodok za rok ako 87 936,-- Sk a vtedy si môže v daňovom priznaní uplatniť len rozdiel.
Do kolonky dôchodok dáš podľa druhu dôchodku, ktorý poberá,tak ako je vo vysvetlivkách na zadnej strane reg. listu (1 - 5). Keď je klasický starobný dôchodca, tak dáš 1.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dakujem vam pekne, dochodcu som este nemala takze to nechcem pokazit, diky.
0 0
Lentilka Lentilka

Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

Prosím Vás, čo všetko musím mať založené pri dôchodcovi, ktorý pracuje na dohodu o vykonaní práce. Osobný dotazník, Dohoda o vykonaní práce, podpísaný VPD, že si prevzal odmenu za vykonanú prácu, dochádzkový list, mzdový list za celý rok. Chýba mi tam niečo, alebo mám niečo navyše?
0 0
Duša Duša

Duša je offline (nepripojený) Duša

mama štyroch detí
bea
Vyhlásenie mu nedávaj podpisovať, lebo on má nárok len vtedy na odpoč. položku, ak má nižší dôchodok za rok ako 87 936,-- Sk a vtedy si môže v daňovom priznaní uplatniť len rozdiel.
Súhlasím, ale platí to len v prípade dôchodcu, ktorý poberá starobný dôchodok 1.1. príslušného roku. Ak 1.1. nebol dôchodcom, má nárok na odpočítateľnú položku.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Tak teraz tomu uz vobec nechapem...
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
nikulik
Tak teraz tomu uz vobec nechapem...
v prípade, že začal poberať starobný dôchodok až 2.januára t.r., môžeš mu dať podpísať vyhlásenie k odpočtom...ak ti bude tvrdiť, že ho začal poberať neskôr, musíš z neho vydolovať doklad o poberaní dôchodku, tam je dátum odkedy mu bol priznaný...a často sa dozvieš, že síce začal poberať neskôr, ale mu bol priznaný spätne od prvého...takže treba dávať bacha...ak mu odpočitateľnú položku neuplatníš, nič mu nebráni podať daňové priznanie a tam si ho môže uplatniť...a daňák mu chechtáky vráti...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

je rocnik 33 takze asi uz dlhsie pobera....
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

nikulik
je rocnik 33 takze asi uz dlhsie pobera....
Mozno nie a zaraba "na percenta", a potom ked poziada o dochodok bude ho mat 100.000 mesacne.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

no poznam ho, takze verim, ze ano, ale clovek nikdy nevie, to je pravda
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať