Zavrieť

Porady

výpis z daňového prizania

Pri výpise z daňového priznania:

Ak mám príjmy zo živnosti 59.000,- a výdavky 35.000,- tab.č.1.r.2.

a mám položku zvyšujúcu ZD r. 40 v sume 16.000,- čo mám uviesť na riadku

č. 10 sumu 24.000 alebo 40.000,- ?

Musí sedieť že príijmy - výdavky = ZD pri tomto výpise? Lebo ak pripočítam tých 16.000 tak v mojom prípade ten ZD nebude sedieť.

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Vo výpise máš presne uvedené, ktoré riadky daňového priznania kam treba zapísať. Treba postupovať presne podľa predlohy.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Moja skúsenosť. V SP ani nevedia - čo to vlastne je položka zvyšujúca al. znižujúca základ dane. Pani v SP sa na mňa pozerala ako čo vlastne od nej požadujem, keď som sa pýtala , kde to zapísať. Tak som to jednoducho pripočítala k príjmom zo živnosti.
    Zaujímal ju len základ dane.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Ja by som sa chcela spýtať, či výpis z DP treba odovzdať aj do zdravotnej poisťovne, nie len do sociálnej?

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Prosím Vás, ktoré údaje z výpisu z DP sú podstatné pre SP - len príjmy alebo rozdiel príjmov a výdajov?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    fipina Pozri príspevok
    Prosím Vás, ktoré údaje z výpisu z DP sú podstatné pre SP - len príjmy alebo rozdiel príjmov a výdajov?
    Oboje. Príjmy potrebuje na určenie toho, ktorí platitelia sú zo zákona povinne poistení v SP a rozdiel príjmov a výdavkov na určenie VZ pre odvody do SP.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    elizabet100 Pozri príspevok
    Pri výpise z daňového priznania:

    Ak mám príjmy zo živnosti 59.000,- a výdavky 35.000,- tab.č.1.r.2.

    a mám položku zvyšujúcu ZD r. 40 v sume 16.000,- čo mám uviesť na riadku

    č. 10 sumu 24.000 alebo 40.000,- ?

    Musí sedieť že príijmy - výdavky = ZD pri tomto výpise? Lebo ak pripočítam tých 16.000 tak v mojom prípade ten ZD nebude sedieť.

    ďakujem.
    Ja mám podobný prípad u jedného klienta.Myslím si, že by to malo byť vyplnené podľa uvedených riadkov DP, ale nebola by som rada, keby klient mal problém pri odovzdaní Výpisu v Soc. poist. Ako to má byť správne, aby to bolo bez komentára akceptované v Sociálnej poisťovni?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    No skúsila som to zadať v ALFE a ....

    príjmy a výdaje do r. 2 vo výpise pre SP - bez pripočítateľných a odpočítateľných položiek (z riadkov 2, VI. oddielu DP typ B)
    základ dane do r. 10 zobralo skutočne z r. 59 DP typ B - teda aj s pripočít. a odpočít. položkami

    Ale či to SP aj prepočítava .....

    Doplnok:
    Dovolala som s pani zo soc. poisťovne a povedala mi, že základ dane sa musí rovnať rozdielu príjmov a výdavkov - teda pripočítateľné položky prirátať k príjmu, odpočítateľné k výdavkom a potom to sadne.
    Naposledy upravil ZuzanaP : 04.05.07 at 08:57

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    karpis Pozri príspevok
    Len do sociálnej poisťovne do zdravotnej sa robí ročné zúčtovanie poistného

    A prílohou k ročnému zúčtovaniu poistného je výpis z daňového priznania.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Otázka a odpoveď z draka:

    Otázka:

    Aké sa prikladajú prílohy k tlačivu typ B, musím priložiť výpis z daňového priznania?

    Odpoveď:

    Výpis z daňového priznania sa priložiť nemusí. Ak počas roka poberala SZČO nemocenské dávky a platí za ňu za tieto dni štát, tak k tlačivu typ B sa priložia potvrdenia zo Sociálnej poisťovne o poberaní nemocenských dávok. Do riadku 71 "Počet príloh" sa zapíše počet priložených dokumentov.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Pracovník mal pozastavenú živnosť od začiatku roka do 14.8.2006. Koľko mesiacov vykonávania samostnanej zárobkovej činnosti v roku 2006
    píšem na riadok 11? Sú to 4 celé mesiace alebo sa počíta aj august?

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Pracovník mal pozastavenú živnosť od začiatku roka do 14.8.2006. Koľko mesiacov vykonávania samostnanej zárobkovej činnosti v roku 2006
    píšem na riadok 11? Sú to 4 celé mesiace alebo sa počíta aj august?
    Poradí mi niekto?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Pracovník mal pozastavenú živnosť od začiatku roka do 14.8.2006. Koľko mesiacov vykonávania samostnanej zárobkovej činnosti v roku 2006
    píšem na riadok 11? Sú to 4 celé mesiace alebo sa počíta aj august?
    Počíta sa aj načatý mesiac.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Ďakujem Vám za odpovede. Prajem príjemný deň a zajtra krásny, hoci upršaný sviatok.

    azalka je offline (nepripojený) azalka

    azalka
    Prosím poraďte: ja vediem PÚ pre živnosť a to tlačivo Výpisu na to vôbec nepamätá a potom na sociálnej poisťovni sa dohadujeme čo tam vyplniť. Takže : vypisujem len riadok 10 (čiastkový základ) a r.11 alebo aj niektorý iný?
    Ď

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    azalka Pozri príspevok
    Prosím poraďte: ja vediem PÚ pre živnosť a to tlačivo Výpisu na to vôbec nepamätá a potom na sociálnej poisťovni sa dohadujeme čo tam vyplniť. Takže : vypisujem len riadok 10 (čiastkový základ) a r.11 alebo aj niektorý iný?
    Ď

    Vypíšeš r.02, v sĺpcoch príjmov a výdavkov uvedieš sumy upravené o pripočítateľné a odpočítateľné položky. V r. 10 potom ti sadne suma z DP na r. 42, resp. r. 43.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    azalka Pozri príspevok
    Prosím poraďte: ja vediem PÚ pre živnosť a to tlačivo Výpisu na to vôbec nepamätá a potom na sociálnej poisťovni sa dohadujeme čo tam vyplniť. Takže : vypisujem len riadok 10 (čiastkový základ) a r.11 alebo aj niektorý iný?
    Ď
    Ja vždy vypisujem r. 02 - výnosy a náklady (ak sú pripočitateľné a odpočítateľné položky, tak náklady upravím) a r. 10 a r.11. Nosím Výpis osobne a bolo to vždy v poriadku.
    No dobre, som zase pomalšia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.