Zavrieť

Porady

Práca v zahraničí

Dobrý deň,

mám otázočku. Jeden známy ukončuje PP na Slovensku a odchádza pracovať do Nemecka - na zmluvu, budú za neho samozrejme odvádzať poistenie aj daň. Moja otázka je, že aké má povinnosti na Slovensku čo sa týka poistenia a či musí niekde nahlásiť, že ide pracovať do zahraničia? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    KatarínaL Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám otázočku. Jeden známy ukončuje PP na Slovensku a odchádza pracovať do Nemecka - na zmluvu, budú za neho samozrejme odvádzať poistenie aj daň. Moja otázka je, že aké má povinnosti na Slovensku čo sa týka poistenia a či musí niekde nahlásiť, že ide pracovať do zahraničia? Ďakujem.
    Predpokladám, že zmluva = pracovná zmluva. V ZP predloží kópiu pracovnej zmluvy, odovzdá preukaz poistenca a prípadne potvrdenie o zdr. poistení v zahraničí.

    vinea je offline (nepripojený) vinea

    vinea
    dobrý den,
    chcela aby som sa spytat, mam známeho ktorý robil v Madarsku od 1.1.-6.12.2006, pricom mal príjem mal zdanení v Madarsku. Odvody a dan sa mu strhávali. Musí, alebo nemusí robiť v SR danové priznanie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vinea Pozri príspevok
    dobrý den,
    chcela aby som sa spytat, mam známeho ktorý robil v Madarsku od 1.1.-6.12.2006, pricom mal príjem mal zdanení v Madarsku. Odvody a dan sa mu strhávali. Musí, alebo nemusí robiť v SR danové priznanie?
    Áno, je povinný podať DP na Slovensku.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Mám podobnú otázku, známy pracuje v Španielsku a do 09/2006 bol zamestnaný na Slovensku, predpokladná, že musí podať DP na Slovenku...
    Musí tam uviesť aj príjmy zo zahraničia? Čo sa rozumie pod pojmom vyňaté príjmy?
    Ďakujem.
    Naposledy upravil Netka : 27.03.07 at 06:26

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Netka Pozri príspevok
    Mám podobnú otázku, známy pracuje v Španielsku a do 09/2006 bol zamestnaný na Slovensku, predpokladná, že musí podať DP na Slovenku...
    Musí tam uviesť aj príjmy zo zahraničia? Čo sa rozumie pod pojmom vyňaté príjmy?
    Ďakujem.
    1/ Všetky tzv. celosvetové príjmy musí uviesť do DP v tom štáte, ktorého je rezidentom.
    2/ Vyňaté príjmy sú tie, ktoré sa do DP uvádzajú, ale nezapočítavajú(r.46-48 DP typ_A alebo r.79-81 DP typ_B)

    KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

    KatarínaL
    Marína Pozri príspevok
    Predpokladám, že zmluva = pracovná zmluva. V ZP predloží kópiu pracovnej zmluvy, odovzdá preukaz poistenca a prípadne potvrdenie o zdr. poistení v zahraničí.
    Ale on bude tak raz za mesiac jazdiť domov, na Slovensko. Nemal by byť zdravotne poistnený. A čo povinnosť voči SP?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    On je poistený z titulu závislej činnosti v Španielsku, má európsky preukaz poistenca a ten platí vo všetkých štátoch EÚ na nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť. Voči SP nemá povinnosť.
    Môžeš si pozrieť tému:
    http://www.porada.sk/t15904-tpp-v-cr...O+SR_poistenie

    durovka je offline (nepripojený) durovka

    durovka
    Dobrý deň.Cceli by sme zamestnať občana českej republiky,Ktorý by pracoval na území CR.Ako treba postupovať?
    Ďakujem za odpovede

    Maja B. je offline (nepripojený) Maja B.

    Maja B.
    Dobrý deň,
    prosím poraďte mi. Študent denného štúdia na Slovensku sa zamestnal na dohodu v českej firme na území ČR.
    Prosím, aké povinnosti má študent voči sociálnej a zdravotnej poisťovni v SR.
    Ďakujem.

    LUJKA je offline (nepripojený) LUJKA

    LUJKA
    Nevie niekto poradiť či môže študent ísť pracovať do zahraničia? A čo k tomu potrebuje vybaviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.