Zavrieť

Porady

PHM z účtu

Ahojte, ako môžem zaúčtovať pohonné hmoty platené z účtu, ale nemám nato bloček? Musí byť nato blok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Účtuješ na základe dokladu o nákupe PL,ak nemáš doklad nemožeš zaúčtovať.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ale keď nie sú doklady a ani nebudú, nemôžem to dať ako osobnú spotrebu, alebo 513? dík

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3 Pozri príspevok
    A v podvojnom účtovníctve?
    Ako spotrebu PHM 501AE-nedaňový náklad, bez možnosti odpočtu dph.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3 Pozri príspevok
    Bez odpočtu dph určite, ale ked dám phm na 501, tak to je daňový náklad, nie?
    Môže byť aj uznaná, aj neuznaná. Urob si analytické členenie nedaňového nákladu 501.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Mám si zadať v účt.osnove účet 501AE, zadám členenie, výsledovkový,nákladový a neovplyvňujúci základ dane? A potom to bude ako pripočitateľná položka alebo nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3 Pozri príspevok
    Mám si zadať v účt.osnove účet 501AE, zadám členenie, výsledovkový,nákladový a neovplyvňujúci základ dane? A potom to bude ako pripočitateľná položka alebo nie?
    Tento účet budeš pripočítavať k základu dane.
    Naposledy upravil Tweety : 27.03.07 at 16:49 Dôvod: gramatika

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Tweety Pozri príspevok
    Ako spotrebu PHM 501AE-nedaňový náklad, bez možnosti odpočtu dph.

    Ja by som to ale aj tak nedala na nákladový účet pre PHM, či už daňový alebo nedaňový, pretože z výpisu z banky nie je zrejmé, že sa nakupovali PHM, mohol tam predsa kúpiť čokoľvek.
    Buď by som to dala na 513, alebo ako pohľadávku voči osobe, ktorá kartu použila, a túto buď zraziť zo mzdy - ak je zamestnanec, alebo vrátiť do pokladne ... podľa systému vo firme.
    Dotyčný nech radšej zoženie doklady o nákupe PHM v približnej hodnote a tieto potom zúčtovať klasicky.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Dala som to na 513, a ešte mám taký problém v čechách nákup phm, bloček v czk, ale na účte z banky je prepočítaný na sk, dať dph alebo zaúčtovať phm iba bez dph? díky

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3 Pozri príspevok
    Dala som to na 513, a ešte mám taký problém v čechách nákup phm, bloček v czk, ale na účte z banky je prepočítaný na sk, dať dph alebo zaúčtovať phm iba bez dph? díky
    Ak nie si platcom dph v ČR, tak o dph neúčtuješ, celý nákup je nákladom.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    takže mám to dobre, ked som z účtu zaúčtovala phm ale iba celkovú sumu, bez uplatnenia dph? díky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.