Zavrieť

Porady

DDP a SZČO (inak)

Prosím, poraďte, kto máte skúsenosť:

SZČO si platí DDP (teraz to je tuším DDS) 24000.-/rok.

V zákone o sociálnom poistení v § 138 ods.8 sa píše "suma vymeriavacieho základu sa zníži o výšku príspevkov zaplatených SZČO na jej doplnkové dôchodkové poistenie podľa osobitného predpisu najviac do výšky 3% jednej dvanástiny jej základu dane".

V roku 2004 si mohla SZČO ponížiť základ dane o tieto príspevky. Nakoľko v DP-typu B1 nie je na to špeci riadok (ja som ho nenašla), tak tieto príspevky boli zohľadnené už v riadku 63 DP, ktorý sa uvádza ako ČZD z príjmov uvedených v § 7 zákona vo Výpise z DP pre odvody do SP.
Mám to chápať tak, že si môžem ponížiť tento ČZD ešte raz o príspevky na DDP??? Je to asi blbosť.
Tento § mi je dosť nejasný a dumám nad ním už od platnosti zákona o soc. poistení a na SP mi doteraz nevie nikto poradiť. Stalé ma odovlávajú na jednu pani, ktorá však neberie telefóny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    MIRKA, diskusia na tvoju otázka ohľadom hrubo vyznačeného textu už na Porade bola. Skús pozrieť tému: Máte problémy so zákonom o SP?, tam som sa o tom "hádala" s Jožkom Mihálom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.