Zavrieť

Porady

Pri paušálnych výdavkoch v JÚ, čo s pohľadávkami a záväzkami?

Otázka znie: čo s pohľadávkami a záväzkami, ktoré prechádzajú do roku 2007 z roku 2006??? pri využití paušálnych výdavkoch 40% ? Účtujú sa nasledujúci rok t.j. 07 ? alebo sa dávajú do účtovníctva za starý rok t.j. 06? Ďakujem za radu, mám rôzne názory v okolí. Pekný večer.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Janette Pozri príspevok
    Otázka znie: čo s pohľadávkami a záväzkami, ktoré prechádzajú do roku 2007 z roku 2006??? pri využití paušálnych výdavkoch 40% ? Účtujú sa nasledujúci rok t.j. 07 ? alebo sa dávajú do účtovníctva za starý rok t.j. 06? Ďakujem za radu, mám rôzne názory v okolí. Pekný večer.
    Keď uplatňuješ paušálne náklady, či už 40% alebo 60%, tak nerobíš účtovníctvo, iba evidenciu.
    Nie si účtovnou jednotkou.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    ˇAno, to je samozrejmé, ale kolegyňa mi spomínala, že musím pohľadávky, ktoré prechádzajú do ďalšieho roka dať do príjmov ešte v roku 2006. Správne?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ak si v roku 2006 viedla účtovníctvo a v roku 2007 prejdeš na paušálne výdavky, musíš v DP za rok 2006 upraviť ZD o neuhradené pohľadávky a záväzky. Ak v r. 2007 príde k úhrade uvedených pohľadávok - nezahrnieš ich už do POZD

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Pohľadávky iba eviduješ. Do príjmu zahŕňaš iba tie, ktoré boli v ten rok zaplatené. Iba ak by si chcela prejsť tento rok na skutočné výdavky a viesť jednoduché účtovníctvo, zahrnieš ich do DP - r.40.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Janette Pozri príspevok
    Otázka znie: čo s pohľadávkami a záväzkami, ktoré prechádzajú do roku 2007 z roku 2006??? pri využití paušálnych výdavkoch 40% ? Účtujú sa nasledujúci rok t.j. 07 ? alebo sa dávajú do účtovníctva za starý rok t.j. 06? Ďakujem za radu, mám rôzne názory v okolí. Pekný večer.
    Janka , v zadaní otázky píše Janett o roku 2006 ako o účtovníctve - preto platí moja predchádzajúca odpoveď.

    Nech sa Janett vyjadrí, či mala v roku 2006 účtovníctvo a v roku 2007 prechádza na paušálne výdavky.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Janett, ak si "preskakovala" z účtovníctva na paušálne výdavky, tak klikni sme http://www.porada.sk/showpost.php?p=324017&postcount=32 a pre Teba platí v príspevku - "Zhrnutie" - bod 2

    Pri paušálnych výdavkoch v JÚ, čo s pohľadávkami a záväzkami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.