Zavrieť

Porady

Leasing-chýbajúci splát.kalendár

Neviem si poradiť s naledovným problémom:

Auto prevzaté 10.1.2007, bola zaplatená aj prvá zvýšená splátka a potom žiadne ďalšie splátky. K dispozícii mám zmluvu o finančnom leasingu, protokol o prevzatí a faktúru vystavenú autosalonom pre leas.spoločnosť.
14. marca auto bolo vrátené do autosalonu. Ako to všetko zaúčtovať. Jedná sa o platitela DPH, auto je úžitkové.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    TOKY Pozri príspevok
    Neviem si poradiť s naledovným problémom:

    Auto prevzaté 10.1.2007, bola zaplatená aj prvá zvýšená splátka a potom žiadne ďalšie splátky. K dispozícii mám zmluvu o finančnom leasingu, protokol o prevzatí a faktúru vystavenú autosalonom pre leas.spoločnosť.
    14. marca auto bolo vrátené do autosalonu. Ako to všetko zaúčtovať. Jedná sa o platitela DPH, auto je úžitkové.
    Ak auto vrátili potom by to mali mať podchytené na dokladoch, či ide o prečasné ukončenie alebo niečo iné. Ako sa vyrovnajú, koľko si predávajúci nechá za uživanie auta z akontácie. Bez týchto dokladov s tým asi nič neurobíš, len to že akontáciu zaúčtuješ na 474/221 a budeš požadovať doklady na vysporiadanie účtovne prípadu. do peňažného denníka ako VNZD.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 28.03.07 at 16:21

    TOKY je offline (nepripojený) TOKY

    TOKY
    Jedná sa o JÚ..Môžem ja vôbec zaúčtovať akontáciu, keď ktomu nemám daňový doklad?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    TOKY Pozri príspevok
    Jedná sa o JÚ..Môžem ja vôbec zaúčtovať akontáciu, keď ktomu nemám daňový doklad?
    Pohyb peňazí musíš zachytiť v peňažnom denníku. Akontácia je VNZD.

    P.S. Vďaka za upozornenie už som opravil aj predchádzajúci príspevok.

    TOKY je offline (nepripojený) TOKY

    TOKY
    Ďakujem. Kedže sa jedná o tzv. "igelitkára" je s ním ťažká reč. Podľa neho je už všetko vybavené, žiadne ďalšie doklady nedostane a dph treba uplaťniť na základe fa vytavenej autosolonom pre leasingovku....podľa neho aj stačí...

    Leasing-chýbajúci splát.kalendár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.