Zavrieť

Porady

Výkaz ziskov a strát

Prosím Vás o radu. Robím len druhýkrát závierku v PU. Vytlačila som si z programu Výkaz ziskov a strát. Za bezprostredne predchádzajúce učtovné obdobie mám všade nuly. Je to správne, alebo tam majú byť stavy z bežného učtovného obdobia za rok 2005? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bavi Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu. Robím len druhýkrát závierku v PU. Vytlačila som si z programu Výkaz ziskov a strát. Za bezprostredne predchádzajúce učtovné obdobie mám všade nuly. Je to správne, alebo tam majú byť stavy z bežného učtovného obdobia za rok 2005? Vopred ďakujem.
    Majú tam byť stavy účtov k 31.12.2005. Pozri si počiatočné stavy k 01.01.2006 či ich máš nastavené.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bavi Pozri príspevok
    Mám ich na počiatočnom súvahovom účte.
    Aký máš soft?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bavi Pozri príspevok
    MRP pre win
    Tam som doma.

    Takže MRP win ti to nenatiahne ak to máš zaúčtované cez ID, ale pripočítava do pohybov na účtoch.
    Odpošúčaný postup:

    1. Vytlač si účet 701, že aké máš tam pohyby.
    2. Z účt.denníka vymaž tieto pohyby
    3. Vo Funkciach na ľavej strane máš príkaz počiatočné stavy
    4. Tam nahoď tie údaje, ktoré máš zaúčtované na 701 k 1.1.06
    5. Potom ti pekne natiahne do výkazov počiatočné stavy


    Viem bude to pracné.......

    P.S. Tu uvedený postup je platný pre Súvahu a nie pre Výkaz ziskov a strát.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 28.03.07 at 20:22

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    Otvorila som vo funkciách tabuľku počiatočné hodnoty a mám tam PS aktív a pasív, prečo nie aj tieto? Čo som urobila zle?
    A program sa ma pýta, či chcem urobiť kontrolu PS. Bojím sa to zadať

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bavi Pozri príspevok
    Otvorila som vo funkciách tabuľku počiatočné hodnoty a mám tam PS aktív a pasív, prečo nie aj tieto? Čo som urobila zle?
    Nič si neurobila zle. Ja som ťa uviedol do omylu - neprečítal som riadne zadanie, že ide o Výkaz ziskov a strát. Ospravedlňujem sa. Účty triedy 5xx a 6xx sa nepremietajú do počiatočných stavov, totiž sú vysporiadané k 31.12.2005 oproti účtu 710 a následne 702. Ich rozdiel je vlastne zaznamenaný na účte 431 - hosp. výsledok.

    Asi budeš musieť vytiahnúť Výkaz Z a S za rok 2005 a ručne nahodiť do výkazu k 31.12.2006 ešte pred vytlačením tie hodnoty.

    P.S. Ten môj predchádzajúci príspevok tým pádom nie je pravdivý. Idem škrtnúť.

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    smith Pozri príspevok
    Nič si neurobila zle. Ja som ťa uviedol do omylu - neprečítal som riadne zadanie, že ide o Výkaz ziskov a strát. Ospravedlňujem sa. Účty triedy 5xx a 6xx sa nepremietajú do počiatočných stavov, totiž sú vysporiadané k 31.12.2005 oproti účtu 710 a následne 702. Ich rozdiel je vlastne zaznamenaný na účte 431 - hosp. výsledok.

    Asi budeš musieť vytiahnúť Výkaz Z a S za rok 2005 a ručne nahodiť do výkazu k 31.12.2006 ešte pred vytlačením tie hodnoty. Opýtam sa polopatisticky: To čo som vytlačila z programu vpíšem do bežného čt. obdobia, následne do bezprostr. predch.obdobia zapíšem stavy, ktoré som mala v roku 2005 napísané v bežnom období.

    P.S. Ten môj predchádzajúci príspevok tým pádom nie je pravdivý. Idem škrtnúť.
    Je to tak. Nemýlim sa?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bavi Pozri príspevok
    Je to tak. Nemýlim sa?
    Áno presne tak ako píšeš. V roku 2005 to máš v bežnom období, v roku 2006 to budeš mať v predchádzajúcom období.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.