Zavrieť

Porady

nezaúčtovaná úhrada záväzku-odberateľ neeviduje pohľadávku

Prosím o radu. Firma platí mesačne leasing 71 136,-Sk. Platby vykonáva prevodom cez účet aj vkladom na účet lesingu. Sumu 71 136,-Sk platí aj na viac krát k tomu chodia takmer každý mesiac zmluvné pokuty. K 31.12.06 mi vychádza že firma nemá uhradených 2000,-Sk ale leasigovka poslala doklad že všetky záväzky r. 2006 mala firma do 31.12. uhradené. Už som v tom druhý deň a nenašla som chybu. Vie mi niekto prosím poradiť ako mám tých 2000,-Sk zaúčtovať aby som ich nemala ako záväzok k 31.12.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Roxana Pozri príspevok
    Prosím o radu. Firma platí mesačne leasing 71 136,-Sk. Platby vykonáva prevodom cez účet aj vkladom na účet lesingu. Sumu 71 136,-Sk platí aj na viac krát k tomu chodia takmer každý mesiac zmluvné pokuty. K 31.12.06 mi vychádza že firma nemá uhradených 2000,-Sk ale leasigovka poslala doklad že všetky záväzky r. 2006 mala firma do 31.12. uhradené. Už som v tom druhý deň a nenašla som chybu. Vie mi niekto prosím poradiť ako mám tých 2000,-Sk zaúčtovať aby som ich nemala ako záväzok k 31.12.
    Neostáva iné, ako skontrolovať BV a PD, možno je úhrada zaúčtovaná na nejakom inom účte.

    Roxana je offline (nepripojený) Roxana

    Roxana
    Odkontrolovala som to už 100 krát aj BV aj pokladňu. Platia vždy aspoň 20 000-30 000,- a mne tam skáče suma presne 2129,-Sk. Neni iné riešenie ? Napr úhrada ID a priložiť k tomu ten doklad od leasigu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Roxana Pozri príspevok
    Odkontrolovala som to už 100 krát aj BV aj pokladňu. Platia vždy aspoň 20 000-30 000,- a mne tam skáče suma presne 2129,-Sk. Neni iné riešenie ? Napr úhrada ID a priložiť k tomu ten doklad od leasigu?
    Vytlačili by som výpis účtu, prešla obraty , určite by som chybu hľadala.

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Nestálo by za pokus poprosiť leasingovku, aby Vám poslala zoznam platieb podľa nich? Čo tak poslať im Váš zoznam platieb a nech to odsúhlasia, prípadne dopíšu úhradu ak bola?

    Roxana je offline (nepripojený) Roxana

    Roxana
    Ďakujem za radu. Našla som aspoň to v ktorej platbe mi to nesedí.Poslala som konateľke fax nech to overí. Dúfam že v lesingu budú ochotný a zajtra sa vyjadria lebo inak nestíham. Ešte raz vďaka.

    nezaúčtovaná úhrada záväzku-odberateľ neeviduje pohľadávku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.