Zavrieť

Porady

Nízka daň

SZČO vyšla daňová povinnosť 198 Sk. Keďže je to menej ako 500 Sk, tak ju platiť nemusí. Znamená to, že odnesie na DÚ daňové priznanie a to bude všetko?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    bz5 Pozri príspevok
    SZČO vyšla daňová povinnosť 198 Sk. Keďže je to menej ako 500 Sk, tak ju platiť nemusí. Znamená to, že odnesie na DÚ daňové priznanie a to bude všetko?
    Myslím, že musí zaplatiť aj tých 198,- Sk. Mne to tak minulý rok vyšlo u jedného SZČO, tiež mal daň pod 500,- a musel ju zaplatiť, ževraj ten §46 "daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 500 Sk...." platí iba v prípade daňovej kontroly, keby Ti zistili nedostatky a vyšlo by ti doplatiť daň do 500 sk, tak vtedy platí tento § a daň neplatíš.

    Majusa04 je offline (nepripojený) Majusa04

    Majusa04
    na toto som sa chcela práve spýtať aj ja.
    Vyšlo mi ako SZČO platiť daň 36,-Sk.
    Musím to platiť? Veď aj pri tých 2% z dane, ktoré môžte poukázať nadáciám, je minimum 100,-Sk.
    A ten par.46, kde sa tam píše, že to sa vzťahuje iba na kontrolu daňového subjektu?
    Podľa mňa je to jasné. Platenie dane a nie nedoplatky zistené pri daňovej kontrole....

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    no prosím aj ja poradiť, vypisujem tlačivo B pre FO a vyšla mi daň na riadku 87 404,-- Sk, na riadok 91 mám uviesť teda 0? a daň sa tým pádom neplatí? keď je do 500,-- Sk? čítala som si aj poučenie v paragrafe mi to nie je jasné, kto ste sa s tým stretol ako ste to urobili?

    a potom mám druhý prípad, kedy FO vyšlo na riadku 76 100.032,-- Sk, ale riadok 69 91000,-- Sk, na riadok 77 dám 0, je to dúfam tak správne?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    dara Pozri príspevok
    no prosím aj ja poradiť, vypisujem tlačivo B pre FO a vyšla mi daň na riadku 87 404,-- Sk, na riadok 91 mám uviesť teda 0? a daň sa tým pádom neplatí? keď je do 500,-- Sk? čítala som si aj poučenie v paragrafe mi to nie je jasné, kto ste sa s tým stretol ako ste to urobili?

    a potom mám druhý prípad, kedy FO vyšlo na riadku 76 100.032,-- Sk, ale riadok 69 91000,-- Sk, na riadok 77 dám 0, je to dúfam tak správne?
    1) na r.91 sa uvedie 0.-
    2) je to správne.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    ďakujem renči, ja už som sa tak domotala až no, som sa bála či to mám správne, keď sa táto téma otvorila

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.