Zavrieť

Porady

Kniha došlých faktúr

Ako mám správne zapisovať do knihy došlých faktúr, keď mi prišla faxom zálohová faktúra na str. lístky, ja som ich uhradila a spolu s nimi mi o pár dní prišla faktúra, na ktorej je k úhrade 0,- Sk. Mám zapísať aj tú zálohovú (ktorá je z dňa 20.3.) a potom aj tú originál (ktorá je z 26.3.) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Ja do knihy došlých faktúr evidujem iba faktúry vyúčtovacie, predfaktúry a zálohové si k nim pripnem.

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    A potom tam,kde sa píše suma, napíšeš 0,- ako je na faktúre alebo sumu, aká bola na predfaktúre?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    moncici121 Pozri príspevok
    Ako mám správne zapisovať do knihy došlých faktúr, keď mi prišla faxom zálohová faktúra na str. lístky, ja som ich uhradila a spolu s nimi mi o pár dní prišla faktúra, na ktorej je k úhrade 0,- Sk. Mám zapísať aj tú zálohovú (ktorá je z dňa 20.3.) a potom aj tú originál (ktorá je z 26.3.) ?
    Ja si evidujem zalohovu platbu do došlých FA a označím si, že ide o zálohovú FA-nedaňový doklad. Uhradou sa mi zníži závazok. Keď mi príde Fa ako daňový doklad, aj túto si zaevidujem do FA, pričom si dám poznámku uhr zal FA č.xxx dńa, aby som mala závazok 0.

    domany je offline (nepripojený) domany

    domany
    Betka a ako to potom zaevidujes v peňažnom denníku JÚ?
    Dáš tam obe faktúry alebo len jednu z nich?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    domany Pozri príspevok
    Betka a ako to potom zaevidujes v peňažnom denníku JÚ?
    Dáš tam obe faktúry alebo len jednu z nich?
    Domany, ako môžem zaúčtovať obidve, veď účtujem na základe VU, alebo hotovosti, Zálohovú (nedaňový doklad) ostrú FA (daňový doklad) mám v závazkoch, .... Divná otázka..

    Kniha došlých faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.