Zavrieť

Porady

pokuta za neskoro zapl.odvody

ahojte
prosim vas, ked zaplati zamestnavatel odvody o 3 dni neskor do SP a ZP, ako mal, davaju za to nejaku pokutu alebo len minimalnu?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    romana R. Pozri príspevok
    ahojte
    prosim vas, ked zaplati zamestnavatel odvody o 3 dni neskor do SP a ZP, ako mal, davaju za to nejaku pokutu alebo len minimalnu?
    dakujem
    Za trojdňové oneskorenie som ešte nevidel vyrúbenú pokutu. Vyčíslená pokuta asi by bola taká minimálna, že ani nevyrúbia (ak tie odvody nie sú vo výške niekoľko 100 tisíc )

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Je dobre, ak zamestnávateľ odvody zaplatí, hoci s 3-dňovým meškaním. Je veľa takých, čo neplatia vôbec. Vtedy po 3 mesiacoh od splatnosti poistného pošle poisťovňa výzvu na zaplatenie,vydá tým v podstate platobný príkaz na úhradu do 15-dní odo dňa doručenia tejto výzvy. No a v prípade neuhradenia ani takejto výzvy nasleduje exekučné konanie, zbytočné náklady pre firmu - trovy exekúcie, a pod.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    JDM-tak to su super rychly v poistovni ak sa po 3 mesiacoch ozvu? ja mam len skusenosti ze sa ozvu po roku a viac:-/

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Pre Katarina.j:
    no vidíš, ja som neklamala, tu u nás /Záhorie/ to funguje super rýchlo, nejaké tie exekúcie už má pár známych za sebou. Prajem krásny deň, a bez exekúcií ....

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    ja som dnes dostala pokutu za oneskorené podanie nulových výkazov do SP - zamestnanec dohoda, problém vidia v tom že som spravila mzdu za 01 a 02/2009 začiatkom marca - resp. žiadnu mzdu som nerobila, vzhľadom an to že dohodár nemal žiadem výkon práce a hneď v ten deň som odoslala nulové výkazy, no a výsledok? cca 650€ pokuta - prosím Vás aké mám šance, keď podám odvolanie?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    slovex Pozri príspevok
    ja som dnes dostala pokutu za oneskorené podanie nulových výkazov do SP - zamestnanec dohoda, problém vidia v tom že som spravila mzdu za 01 a 02/2009 začiatkom marca - resp. žiadnu mzdu som nerobila, vzhľadom an to že dohodár nemal žiadem výkon práce a hneď v ten deň som odoslala nulové výkazy, no a výsledok? cca 650€ pokuta - prosím Vás aké mám šance, keď podám odvolanie?
    No dúfam že nie nulové. Toto je ten prípad , čo som už dnes v niektorom príspevku spomínala, že zo SP sa dohodneš veľmi ťažko, napíš odvolanie a priebežne nás informuj o situácii, nech vieme čo ako.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    No aj ja som veľmi zvedavá ako to dopadne. Veď keď maš urobenú DOVP s tým, že mzda bude vyplatená po ukončení dohodnutej práce tak je nutné mu robiť nulové výplaty? No zrejme áno, keď je už v stave... Tá pokuta je podľa čoho taká vysoká? Máš aj rozhodnutie? To je teda sila... 650€

    pokuta za neskoro zapl.odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.